wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Opady deszczu. Policja apeluje o rozwagę

W związku z opadami deszczu ostrołęcka policja apeluje do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Deszcz powoduje, że nawierzchnia jest śliska, a droga hamowania auta znacząco wydłuża się. Należy dostosować jazdę do tego, co dzieje się na jezdni.

Padający deszcz powoduje, że jezdnia jest śliska, czyli droga hamowania auta znacząco wydłuża się.

Reklama - Zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejścia dla pieszych, pamiętajmy o tym, aby dokładnie się rozejrzeć, czy takie przejście będzie bezpieczne, odchylmy kaptur lub parasolkę. Nie zapominajmy o tym, że w przypadku deszczu samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach mniej widoczni - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym pojazdami.

- Mamy zmniejszoną przyczepność, dlatego zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze. Podczas zbliżania się do przejść, kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się czy na przejściu nie znajdują się piesi. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną - dodaje oficer prasowy.

Wyświetleń: 751 komentarze: 0
07.07.2019, 02:12r. Drukuj
Powrót