wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Dzieci już wiedzą "Kto pokonał smoka?" (zdjęcia, wideo)

Na plenerowy spektakl dla młodych widzów zaprosiło po raz kolejny Ostrołęckie Centrum Kultury. Tym razem dzieci miały okazję zobaczyć widowisko pt. "Kto pokona smoka?" w wykonaniu aktorów teatru Itakzagramy. Opowieść zainteresowała nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych.

Widzowie poznali dobrych bohaterów - króla i królewnę, ale też czarne charaktery tej opowieści - straszliwego smoka oraz okrutną czarownicę. Dowiedziały się także, komu udało się pokonać tytułowego smoka.

Reklama Historia jak zwykle toczyła się daleko stąd, za górami, za lasami, gdzie był kraj nad krajami, tam, na skale z piernika stał zamek Króla Gwoździka. Pewnego dnia w królestwie wydarzyło się wielkie nieszczęście - królewna, ukochana córka władcy, została porwana przez straszliwego smoka, nasłanego przez złą czarownicę. Na ratunek dziewczynie pośpieszyli królewscy rycerze oraz dzielny szewczyk, chcący ze szczerego serca pomóc królewskiej córce.

Dzieci z przejęciem obserwowały kolejne przygody bohaterów, od których nauczyły się co można zyskać uprzejmością i dobrym sercem, dowiedziały się także, czy zła czarownica jest naprawdę taka zła, czy smok jest tak bardzo groźny i niepokonany oraz czy władza i bogactwo są w życiu najważniejsze.

Scenariusz i reżyseria - Elżbieta Socha, muzyka - Dawid Ludkiewicz, scenografia i lalki - Marika Nowak i Jakub Płociński. Wystąpili: Magdalena Daszkiewicz, Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Katarzyna Wypchło.

Spektakl odbył się w niedzielę 7 lipca na scenie przy "Kupcu".

Zobacz zdjęcia:
Spektakl teatru Itakzagramy

Więcej zdjęć: Spektakl teatru Itakzagramy

Wyświetleń: 855 komentarze: 0
08.07.2019, 12:11r. Drukuj
Powrót