wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Kajakiem z Krutyni do Ukty (wideo)

Spływy kajakowe od zawsze cieszą się dużą popularnością wśród miłośników aktywnego wypoczynku. Podstawą udanej rekreacji nad wodą jest znalezienie bezpiecznej, a zarazem atrakcyjnej przyrodniczo lokalizacji. Idealnym miejscem na przygodę z kajakiem jest trasa Krutyń-Ukta.

Długość trasy Krutyń-Ukta wynosi 13 km, a jej przepłynięcie zajmuje ok. 3-4 godziny.

Odcinek ma charakter typowo rzeczny, a jego głębokość, w połowie, wynosi 0,5 m. Jest to jeden z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych odcinków trasy. Bez problemu poradzą sobie z nim rodziny z dziećmi oraz grupy szkolne.

Jak spływamy?

Spływ kajakowy rozpoczyna się w Krutyni. Po około kilometrze dopływamy do młyna wodnego w Zielonym Lasku, gdzie musimy przenieść kajaki. Pierwszym kulinarnym przystankiem na trasie spływu jest Rosocha. Lokalna restauracja oferuje pysznie, świeże, domowe jedzenie. Kajakarze zwykle nie mogą oprzeć się chrupiącym plackom ziemniaczanym, naleśnikom z owocami oraz pierogom.

Po obfitym i smacznym posiłku można wyruszyć w dalszą drogę.

Rzeka niesie nas na przemian przez dziki krajobraz i nieliczne zabudowania, okryte drzewami brzegi i rozległe łąki. Szybko i często zmieniające się widoki nie pozwalają na nudę. Rzeka przeprowadza nas również przez panoramy tutejszych wiosek i liczne pastwiska, odcięte od wody pasmem trzcin. Spływ kończy się w miejscowości Ukta, na lewym brzegu rzeki, przed mostem drogowym. Wytrwali kajakarze mają możliwość przedłużenia trasy o 4 km i wpłynięcia na jezioro Duś.

Spływ kajakowy Krutyń-Ukta jest nie tylko bezpieczny i dostosowany do zróżnicowanych umiejętności kajakarzy, ale także niezwykle atrakcyjny przyrodniczo. Roślinność Krutyni jest tak bujna, że niejednokrotnie na jej powierzchni tworzą się grube, zielone dywany, chętnie zasiedlane przez stada różnobarwnych ważek. Na rzece można zaobserwować krasnorost Hildenbrandia, który tworzy na kamieniach tzw. "krwawe plamy". Świadczą one o czystości wody.

Dbając o wygodę i komfort kajakarzy, na spływy kilkugodzinne najpiękniejszymi odcinkami Krutyni, firma proponuje kajaki polietylenowe. Duża przestrzeń w kokpitach oraz profilowane, wygodne fotele to zalety, które doceni każdy kajakarz.

Kilkugodzinną przygodę na wodzie można zakończyć wspólnym pieczeniem kiełbasek. W Krutyni i w Ukcie czekają specjalnie przygotowane miejsca.

Szczegóły:

Ceny: już od 40 zł za kajak!

Masz pytania? Napisz! [email]agnieszka@splywy.pl[/email] lub zadzwoń pod numer tel. 600-092-25.

Więcej informacji na stronie www.splywy.pl.

Zamówienia: 600-092-252, (89) 742-14-30 lub e-mail: [email]kajakowe@splywy.pl[/email].

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 7540 komentarze: 0
09.07.2019, 10:53r. Drukuj
Powrót