poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Skrzynka pytań: jak wygląda nabór urzędników w Kadzidle?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: Interesuje mnie, jak wygląda nabór na wolne stanowiska w urzędzie gminy? Chodzi mi konkretne o przypadek Urzędu Gminy w Kadzidle. Co jakiś czas słyszy się, że kogoś tam żegnają, jak ostatnio, podczas sesji rady gminy.

Co jakiś czas widzi się też nowe, młode twarze na korytarzu urzędu, ale nigdy nie widać było ogłoszeń na wolne stanowiska. Jestem osobą zainteresowaną taką pracą, ale chyba nabory rozgrywają się wewnętrznie?

Reklama Odpowiada Urszula Rydel, sekretarz gminy Kadzidło:

W odpowiedzi na pytanie w sprawie naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze w Urzędzie Gminy w Kadzidle informuję, iż zadania wykonywane na stanowisku ds. obsługi rady gminy, po przejściu na emeryturę wieloletniego pracownika, zostaną przypisane innemu pracownikowi urzędu. Nie przewiduje się więc dodatkowego naboru na to stanowisko. Jednocześnie wyjaśniam, że wszystkie nabory na wolne stanowiska urzędnicze są zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej prowadzonym przez urząd gminy. Wszystkich zainteresowanych pracą proszę o śledzenie zakładki - Oferty Pracy. Tam pojawiają się wszystkie informacje o wolnych stanowiskach. Dla wyjaśnienia podam, że ostatnia osoba przeszła na emeryturę 4 lata temu i wówczas ogłoszony był konkurs na to stanowisko.

Reklama Wiele osób mylnie przyjmuje za pracowników urzędu stażystów, osoby zatrudnione w ramach robót  interwencyjnych czy po prostu kolejnych praktykantów, którzy odbywają tu praktyki zawodowe. Ich celem jest zdobycie podstawowych umiejętności ułatwiających w przyszłości znalezienie stałego zatrudnienia.

Oni wszyscy po krótkim czasie odchodzą z urzędu i przyjmowane są kolejne osoby, oczywiście odbywa się to w miarę możliwości organizacyjnych i finansowych gminy. Być może o te nowe twarze chodzi czytelniczce. Równocześnie proszę o kierowanie pytań bezpośrednio do pana wójta Dariusza Łukaszewskiego, który w przypadku jakichkolwiek wątpliwości mieszkańców, chętnie wyjaśnia osobiście wszelkie niejasne zagadnienia: numer tel. (29) 761-80-78, adres mailowy: dariusz.lukaszewski1@wp.pl.

 

Wyświetleń: 3181 komentarze: 5
10.07.2019, 15:45r. Drukuj
Powrót


Mało_miasteczkowa_twarz @ 16:23, 10.07.2019

IP: 2001:67c...419

dobra ściema nie jest zła, każdy wie jak to wygląda ale przecież nikt tego nie napisze publicznie ludzie czego wy oczekujecie, nie kupka sie do własnego gniazda - ale weź to wytłumacz małomiasteczkowym ludziom

Taa jasne @ 16:54, 10.07.2019

IP: 37.7...114

Akurat

Widz @ 13:28, 11.07.2019

IP: 31.41...41

Do powyżej. Akurat to, że w Kadzidle zatrudniają ludzi na roboty interwencyjne oraz stażystów w urzędzie to wiem od znajomego, który tam właśnie przez 6 miesięcy pracował. A jego znajomy był wtedy zatrudniony na pracach interwencyjnych, ale tutaj to trzeba było mieć wiek zdaje się ponad 35 lat i być przez ponad 5 lat bezrobotnym.

Hah @ 06:53, 12.07.2019

IP: 2a00:f41...d0ca

5 lat na bezrobociu? To tak się da? 😂

Hmmm @ 19:42, 12.07.2019

IP: 83.31...169

Do pani piszącej skargę nabory na urzędników były w Lelisie Rzekuniu Ostrołęce obecnie w Baranowie jak ktoś chce zostać urzędnikiem do wyboru do koloru. 🙂