poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Wakacyjny wypoczynek dzieci z TPD (zdjęcia)

Podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji w ramach akcji "Radosny i bezpieczny wypoczynek w miejscu zamieszkania". W ramach zajęć świetlicowych dzieci odwiedziły ciekawych ludzi i interesujące miejsca, miały też zapewniony posiłek - drugie śniadanie i obiad.

Podczas wypoczynku dzieci odwiedziły kręgielnię i basen, korzystały z zajęć w ogrodzie doświadczeń Multimedialnego Centrum Natura, oglądały seanse kinowe, ponadto brały udział w zajęciach z masami plastycznymi, kulinarnych, z chustą animacyjną, przygotowaniu slime'ów oraz w konkursach: sportowym, fryzjerskim, plastycznym i wiedzowym.

Reklama Dzieci mogły skorzystać z atrakcji "Radosnego Świetlicobusu". Objazdowa świetlica zapewniła wiele godzin świetnej zabawy: gier stolikowych, wyścigów, tworzenia budowli z klocków czy skoków przez linę, które cieszyły się największą popularnością. Natomiast ostatniego dnia zajęć na uczestników czekało kilka konkurencji, takich jak test wiedzy o Łomży, najładniejszy rysunek ze wspomnień z wycieczki do Łomży, najbardziej oryginalna fryzura, skakanie na skakance czy rzut do celu, w których zostali wyłonieni i nagrodzeni zwycięzcy.

Grupa odwiedziła też Komendę Miejską Policji w Ostrołęce oraz muzeum w budynku dworca kolejowego.

Reklama - Odwiedzając ostrołęckich funkcjonariuszy, dzieci obejrzały filmy na temat służby w policji, środków transportów policjantów oraz tresury psów policyjnych. Rozmawiano też o bezpieczeństwie podczas wakacji, zwłaszcza nad wodą. Następnym punktem było zwiedzanie komendy oraz spotkania i przybliżenie obowiązków oficerów dyżurnych, dzielnicowych, policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego, policyjnych techników oraz profilaktyków. Na koniec grupa obejrzała psy policyjne oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wsiąść i użyć sygnału dźwiękowego. Druga wycieczka pozwoliła dzieciom zapoznac się z historią ostrołęckiej kolei. W "Kasie Biletowej" dzieci mogły posłuchać opowieści oraz obejrzeć zbiory Jerzego Grabowskiego. Miłą i rzadko spotykaną niespodzianką okazało się zwiedzenie pociągu na peronie, w którym większość dzieci była pierwszy raz. Na koniec grupa zobaczyła lokomotywę "Julię" - czytamy w relacji z wycieczek.

Reklama Nie zabrakło także nieco dalszych wypraw. Na trasie wakacyjnego zwiedzania było też sąsiednie miasto Łomża oraz znajdujący się tam Teatr Lalki i Aktora.

- Podczas wycieczki do Łomży dzieci płynęły gondolą po Narwi, podziwiając piękno przyrody. Oglądały spektakl "Zaczarowany jeleń" w Teatrze Lalki i Aktora. Następnie dzieci zjadły pyszny obiad w restauracji. Po krótkim odpoczynku i ochłodzeniu się kurtyną wodną na łomżyńskim Rynku, dzieci odwiedziły papugarnię, w której ochoczo karmiły kolorowe ptaki. Po tak wyczerpującym dniu wszyscy wrócili do Ostrołęki z uśmiechami na twarzach oraz pięknymi wspomnieniami - relacjonują uczestnicy.

Z zajęć świetlicowych skorzystało niemal 140 dzieci. 

Zobacz zdjęcia na stronie TPD Ostrołęka.

Zdjęcie: TPD Ostrołęka

Wyświetleń: 834 komentarze: 0
11.07.2019, 09:42r. Drukuj
Powrót