czwartek, 18 lipca 2019 r., imieniny Erwina, Kamila, Wespazjana

Aktualności

Wakacyjny wypoczynek dzieci z TPD (zdjęcia)

Podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji w ramach akcji "Radosny i bezpieczny wypoczynek w miejscu zamieszkania". W ramach zajęć świetlicowych dzieci odwiedziły ciekawych ludzi i interesujące miejsca, miały też zapewniony posiłek - drugie śniadanie i obiad.

Podczas wypoczynku dzieci odwiedziły kręgielnię i basen, korzystały z zajęć w ogrodzie doświadczeń Multimedialnego Centrum Natura, oglądały seanse kinowe, ponadto brały udział w zajęciach z masami plastycznymi, kulinarnych, z chustą animacyjną, przygotowaniu slime'ów oraz w konkursach: sportowym, fryzjerskim, plastycznym i wiedzowym.

ReklamaDzieci mogły skorzystać z atrakcji "Radosnego Świetlicobusu". Objazdowa świetlica zapewniła wiele godzin świetnej zabawy: gier stolikowych, wyścigów, tworzenia budowli z klocków czy skoków przez linę, które cieszyły się największą popularnością. Natomiast ostatniego dnia zajęć na uczestników czekało kilka konkurencji, takich jak test wiedzy o Łomży, najładniejszy rysunek ze wspomnień z wycieczki do Łomży, najbardziej oryginalna fryzura, skakanie na skakance czy rzut do celu, w których zostali wyłonieni i nagrodzeni zwycięzcy.

Grupa odwiedziła też Komendę Miejską Policji w Ostrołęce oraz muzeum w budynku dworca kolejowego.

Reklama- Odwiedzając ostrołęckich funkcjonariuszy, dzieci obejrzały filmy na temat służby w policji, środków transportów policjantów oraz tresury psów policyjnych. Rozmawiano też o bezpieczeństwie podczas wakacji, zwłaszcza nad wodą. Następnym punktem było zwiedzanie komendy oraz spotkania i przybliżenie obowiązków oficerów dyżurnych, dzielnicowych, policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego, policyjnych techników oraz profilaktyków. Na koniec grupa obejrzała psy policyjne oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wsiąść i użyć sygnału dźwiękowego. Druga wycieczka pozwoliła dzieciom zapoznac się z historią ostrołęckiej kolei. W "Kasie Biletowej" dzieci mogły posłuchać opowieści oraz obejrzeć zbiory Jerzego Grabowskiego. Miłą i rzadko spotykaną niespodzianką okazało się zwiedzenie pociągu na peronie, w którym większość dzieci była pierwszy raz. Na koniec grupa zobaczyła lokomotywę "Julię" - czytamy w relacji z wycieczek.

ReklamaNie zabrakło także nieco dalszych wypraw. Na trasie wakacyjnego zwiedzania było też sąsiednie miasto Łomża oraz znajdujący się tam Teatr Lalki i Aktora.

- Podczas wycieczki do Łomży dzieci płynęły gondolą po Narwi, podziwiając piękno przyrody. Oglądały spektakl "Zaczarowany jeleń" w Teatrze Lalki i Aktora. Następnie dzieci zjadły pyszny obiad w restauracji. Po krótkim odpoczynku i ochłodzeniu się kurtyną wodną na łomżyńskim Rynku, dzieci odwiedziły papugarnię, w której ochoczo karmiły kolorowe ptaki. Po tak wyczerpującym dniu wszyscy wrócili do Ostrołęki z uśmiechami na twarzach oraz pięknymi wspomnieniami - relacjonują uczestnicy.

Z zajęć świetlicowych skorzystało niemal 140 dzieci. 

Zobacz zdjęcia na stronie TPD Ostrołęka.

Zdjęcie: TPD Ostrołęka

Odsłon: 662 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:42, 11.07.2019r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank