sobota, 21 września 2019 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Eldor

Aktualności

Wieczór Dionizyjski w ostrołęckiej bibliotece

Koniec miesiąca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce zapowiada się niezwykle interesująco dla miłośników poezji i piosenki literackiej. W piątek 26 lipca odbędzie się Wieczór Dionizyjski, który rozpocznie cykliczną imprezę kulturalną, poświęconą twórczości Dionizego Maliszewskiego - "Dionizje".

W programie Wieczoru Dionizyjskiego:

- uroczyste podsumowanie XXVII Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego,

- koncert piosenki literackiej  pt. Czas, czas goni nas. Wystąpią Adam Wołosz, Tadeusz Kowalewski i solistki Studia Piosenki przy Klubie Oczko.

Dionizy Maliszewski (1931 - 1988) to poeta urodzony w Ostrołęce. Inspiracją dla jego twórczości był okres wojny i okupacji oraz kultura ludowa regionu. Wydał 9 tomików poezji oraz kilkaset wierszy drukowanych w licznych czasopismach, almanach i antologiach. Był znanym i cenionym propagatorem kultury kurpiowskiej. Działał aktywnie m.in. w Mazowieckim Towarzystwie Kultury, Towarzystwie Przyjaciół Ostrołęki, Towarzystwie Kultury Teatralnej. Dionizy Maliszewski w latach sześćdziesiątych założył przy Domu Kultury OZCP Koło Prób Literackich, które stało się zalążkiem Grupy, a następnie Klubu Literackiego Narew. Zmarł 22 sierpnia 1988 r. w Warszawie.

Wieczór Dionizyjski odbędzie się w piątek 26 lipca br o godz 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce.

Wyświetleń: 762 komentarze: 0
13.07.2019, 12:34r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
MKKK
Sklep Enter