środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rozwijanie skrzydeł (wideo)

Cztery młode bociany z Olszewa-Borek, które na żywo można oglądać w internecie, rozwijają skrzydła. Dosłownie. Już za kilka dni odbędą się pierwsze loty. Obecnie młode ptaki podskakują w gnieździe i próbują wznieść się na chwilę w powietrze. W gnieździe dzieję się bardzo wiele.

Bocianie gniazdo w gospodarstwie państwa Nakielskich z Olszewa-Borek znów zostało zasiedlone. Pod koniec marca w gnieździe pojawił się pierwszy ptak, który przygotowuje miejsce do lęgu. Podobnie jak w roku ubiegłym, życie boćków będzie śledziło przez całą dobę oko kamery.

Reklama Gniazdo zostało skonstruowane przez panią Krystynę Nakielską, która w ten sposób chciała zaprosić na swoje podwórko bociany. Udało się, ptakom szybko spodobała się taka lokalizacja i wygodne miejsce, aby złożyć jaja i wychować swoje potomstwo.

Kto jest ciekaw codziennego, bocianiego życia, może systematycznie odwiedzać kanał i podpatrywać jak rodzice najpierw przygotowują gniazdo, jak odlatują na żerowanie, prowadzą codzienną toaletę czy okazują sobie czułości. Później będziemy świadkami składania i wysiadywania jaj oraz wykluwania się młodych. Życie bocianiej rodziny też może być fascynujące i pełne wrażeń.

Bociany można śledzić online na kanale YouTube: Bociany na żywo - Gniazdo Ostrołęka.

Więcej na ten temat:

- Bocianie gniazdo z ul. Warszawskiej na żywo w internecie (wideo)

- "Kurier Mazowiecki": bociania telewizja online z Olszewa-Borek (wideo)

Wyświetleń: 1509 komentarze: 0
13.07.2019, 12:48r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter