środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka pomysłów: potrzeba kliku usprawnień i zabawa będzie przyjemniejsza (zdjęcia)

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: z placu zabaw w parku miejskim korzysta wiele rodzin, dzieci bawią się, a rodzice doglądają swoich pociech. Niestety, warunki zabawy i wypoczynku nie zawsze są należyte. Mieszkańcy mają swoje pomysły, jak usprawnić to miejsce.

Jednak z mieszkanek przedstawiła kilka pomysłów na korzystne zmiany, jakie na pewno poprawiłyby standard tego miejsca i sprzyjały beztroskiej zabawie oraz wypoczynkowi zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Reklama - Po pierwsze ławki dla rodziców są postawione w pełnym słońcu. Czy nie da rady postawić ich w części zalesionej placu? Pilnowanie dzieci z tak nasłonecznionego miejsca jest mało przyjemne, a wręcz uciążliwe. Po drugie - czy nie da się bliżej placu postawić przenośnej toalety? Niektórzy rodzice pozwalają dzieciom załatwiać potrzeby fizjologiczne w obrębie placu. Może gdyby bardziej dbano o czystość toi-toi, to zaniechają tego procederu. Kolejna rzecz - czy udałoby się w obrębie placu zamontować kraniki z wodą na przykład takie, jakie są w okolicach "Kupca", aby dzieci mogły umyć ręce. Ponadto huśtawka jest tak blisko zjeżdżalni, że dzieci zjeżdżając wpadają na huśtawkę, a przecież wystarczy huśtawkę przestawić nieco dalej. Wystarczy nieco wyobraźni planisty i układ tego placu byłby znacznie wygodniejszy. Proszę również zwrócić uwagę, że ze skateparku zabrano jedyną ławkę, nie ma tam też ani jednego śmietnika, więc wokół panuje bałagan, bo młodzież wyrzuca śmieci gdzie popadnie - pisze czytelniczka i prosi o interwencję.

Od redakcji:

Sugestie i pomysły mieszkanki przesłaliśmy do Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Plac zabaw w parku miejskim

Więcej zdjęć: Plac zabaw w parku miejskim

Wyświetleń: 1357 komentarze: 2
13.07.2019, 12:52r. Drukuj
Powrót


Gosia @ 16:16, 13.07.2019

IP: 94.254...209

Jeszcze bardzo bym chciała, żeby w końcu wymienili żwirek w piaskownicy. Przez to nie chodzę z córkami na tamten plac zabaw, a ogromna szkoda. Dajcie normalny piasek do budowania babek 🙈

Kasiulka @ 17:59, 13.07.2019

IP: 178.235...233

Chodzimy tam prawie codziennie z dziećmi. Fajnie by było gdyby pojawiło się kilka nowych zabawek dla dzieci. Jakieś nowe chuśtawki itp bo jest ich mało, 2 dla maluchów i 2 dla starszych dzieci. Pomiedzy drzewami jest jeszcze tyle miejsca w cieniu, tam można by było jakąś zabawkę postawić. Bardzo dużl ludzi korzysta z tego placu zabaw. Przychodzą też dzieci z innych osiedli.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter