wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Święto Folkloru Kurpiowskiego w gminie Baranowo (zdjęcia, wideo)

Tegoroczne Święto Folkloru Kurpiowskiego zgromadziło wielu mieszkańców gminy Baranowo i okolicznych miejscowości. Tegoroczna impreza była niezwykle interesującym wydarzeniem dla wszystkich miłośników dobrej zabawy. Organizatorzy wydarzenia przygotowali bowiem szereg atrakcji nie tylko dla sympatyków kurpiowskiego folkloru.

Wydarzenie rozpoczeła uroczysta msza święta w kościele pw. Michała Archanioła w Brodowych Łąkach (gm. Baranowo). Na otwarcie festynu, wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał wójt Henryk Toryfter. Na miejscu mogliśmy zobaczyć występy malowniczych zespołów kurpiowskich, których prezentacje ujęły zgromadzonych mieszkańców. Organizatorzy przygotowali stoiska promocyjno - informacyjne, czy kiermasze rękodzieła. Było też coś dla łakomczuchów. Na miejscu prezentowało się wiele stoisk gastronomicznych.

ReklamaŻaden z maluchów nie mógł się nudzić. Na dzieci i młodzszych uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie pojawiły się zespoły cygańskie oraz Kapela Czerniakowska. Goście imprezy mieli też okazję bawić się przy muzyce disco polo w postaci zespołu "Bobi". Impreza trwała do późnych godzin nocnych, przenosząc się do remizy OSP w Brodowych Łąkach.

Święto Folkloru Kurpiowskiego odbyło się w niedzielę 14 lipca, na scenie plenerowej nad Omulwią.

Zobacz zdjęcia:
Koncert zespołu Bobi

Więcej zdjęć: Koncert zespołu Bobi

 

Wyświetleń: 3534 komentarze: -
21:07, 14.07.2019r. Drukuj