środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Zakłady bukmacherskie online

Część zapalonych fanów sportu decyduje się na poważny krok sprawdzający jego wiedzę na temat danej dyscypliny i korzysta z możliwości obstawiania zakładów u bukmachera.Warto jednak wybrać firmę z głową, by nie złamać polskiego prawa i nie narazić się na konsekwencje.

Niektórzy lubią tę dodatkową dozę adrenaliny - nie dość, że samo spotkanie sportowe to emocje, to jeszcze w grę wchodzą środki finansowe i możliwość ich wygrania (lub przegrania, o tym też zawsze należy pamiętać). Wielu graczom z kuponem mecz ogląda się lepiej. Współcześnie najczęściej zakłady bukmacherskie zawiera się przez Internet, u legalnych bukmacherów, którzy posiadają odpowiednią licencję Ministerstwa Finansów. 

Przewaga zakładów bukmacherskich online

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego klienci chętniej decydują się na grę w Sieci, z chęcią odpowiemy na to pytanie. To przede wszystkim wygoda i szybkość działania. Nie musisz wyjść z domu, martwić się o korki i inne niesprzyjające okoliczności. Możesz mieć swój własny punkt, w którym obstawisz zakład, bez zamartwiania o godziny przyjęć - strona działa całodobowo. Dzięki intuicyjnej stronie internetowej można w łatwy sposób zlokalizować to, czego się potrzebuje. Wszystko jest w jednym miejscu - nie tylko same zakłady i zdarzenia, lecz także informacje o regulaminach, licencji Ministerstwa Finansów i odpowiedzialnej grze. Niejeden bukmacher umieszcza także poradniki dla początkujących graczy, gdzie omawia w skrócie poszczególne rodzaje zakładów. 

Rozwój bukmacherki w Internecie kilka lat temu zrewolucjonizował świat zakładów wzajemnych. Wszystko stało się prostsze dzięki grze online. Wielu graczy od razu przerzuciło się na wygodne obstawianie w Sieci. Dzisiaj niejeden bukmacher poszedł krok naprzód i utworzył jeszcze lepszą opcję, czyli aplikacje mobilne. Statystyki twierdzą, że współcześnie typerzy, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej, dużo chętniej zawierają zakłady przy pomocy urządzeń mobilnych, niż poprzez komputery. Ten trend dociera także do Polski, z każdym rokiem zakupujemy coraz lepsze smartfony. Apki często wyposażone są w dodatkowe bonusy lub inne atrakcje, których nie spotkamy nawet na stronach internetowych. Bukmacherzy wiedząc o tym, że telefon zawsze mamy pod ręką, starają się zachęcać graczy do korzystania z aplikacji mobilnej. 

Grając u bukmachera online, dużo łatwiej jest trafić na nielegalny zakład, który nie został jeszcze wprowadzony do Rejestru Domen Zakazanych (dostawca Internetu ma obowiązek blokować takie treści). Zalecamy zatem szczególną ostrożność - koniecznie należy upewnić się, czy dany bukmacher posiada licencję i organizuje zakłady wzajemne zgodnie z polskim prawem!

Jaką ofertę prezentują zakłady bukmacherskie przez Internet? 

W zasadzie zakład bukmacherski online posiada zbliżoną ofertę do buków skupiających się jedynie na punktach naziemnych. Można nawet powiedzieć, że propozycja będzie poszerzona o opcje, które dużo łatwiej jest stworzyć w ofercie internetowej. Legalny bukmacher w Polsce oferuje całkiem sporo swoim klientom, aby w ich oczach stać na porównywalnym poziomie do zagranicznych operatorów. Skupmy się w pierwszej kolejności na sporcie, bo nie da się ukryć, że to właśnie ta dziedzina zakładów wiedzie prym.

Najpopularniejsza u nas jest bez wątpienia piłka nożna. To absolutna podstawa nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. Wśród zakładów na piłkę nożną musi znaleźć się wiele wydarzeń i lig. Mundial, Euro - największe wydarzenia, 1 liga, czyli nasza Ekstraklasa, Liga Mistrzów lub Liga Europy - tego wszystkiego oczekują gracze. Mistrzów Liga czy inne, bardziej popularne, są rozchwytywane, lecz niektórzy obstawiają mniejsze wydarzenia z zagranicznych lig. Wszystko zależy od własnych preferencji i wiedzy. Najważniejsze jest to, aby obstawiać dziedziny, na których się znamy (choć i to nie daje nam gwarantu zwycięstwa), ponieważ w przeciwnym razie dużo łatwiej o zły typ. 

Polscy klienci chętnie obstawiają także takie sporty, jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna i skoki narciarskie. To dziedziny, które wybierane są przez większości, lecz bukmacherzy nie zapominają także i o graczach znajdujących się w mniejszości, jeśli chodzi o ulubioną dyscyplinę sportową. Futbol amerykański, tenis stołowy, snooker czy curling - każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. A jeśli ktoś w ogóle nie jest zainteresowany sportem, zawsze może zdecydować się na zakład specjalny z dziedziny polityki, kultury czy rozrywki. Ciekawostką jest możliwość zakładania się nawet o to który z bohaterów nie przeżyje kolejnej serii popularnej serialu "Gra o Tron". Kreatywność bukmacherów doprawdy nie ma granic. 

Oprócz tego bukmacherzy są także otwarci na e-sporty. CS:GO, LoL, Overwatch i wiele innych gier można znaleźć u polskich, legalnych bukmacherów. Takimi dziedzinami interesują się szczególnie młodsi typerzy, którzy sami grają i znają się na rzeczy. 

Internet dał możliwość rozwoju takiej opcji, jak sporty wirtualne. Czasem bywają mylone z e-sportami, jednak jest to zupełnie coś innego. To realne dyscypliny sportowe, które zostały "przerzucone" do świata wirtualnego. Rozgrywka trwa kilka minut i może się odbywać w niedługich odstępach czasowych. Wynik jest z góry ustalony i zaprogramowany. Typer ma do dyspozycji historię spotkań i statystyki, zatem na podstawie tych danych może wytypować swojego faworyta. Klienci lubią taką rozrywkę, ponieważ nie muszą czekać do rozpoczęcia wielkich wydarzeń sportowych. Najczęściej wirtualne sporty dotyczą piłki nożnej lub wyścigów. Nie można jednak zapominać, że tak częsta możliwość obstawiania niesie za sobą ryzyko utraty środków finansowych oraz uzależnienia. Dlatego zaleca się w tym przypadku szczególną ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku. Zdaniem wielu, i przychylamy się do tej opinii, sporty wirtualne znajdują się blisko kasyna, a nie typowych zakładów bukmacherskich, gdzie wynik nie jest zaprogramowany z góry. 

Oprócz szerokiego wachlarza opcji, podobną różnorodność znajdziemy w rodzajach zakładów. Szczególnie zakłady LIVE cieszą się popularnością, a wszystko przez większe emocje. Niektórzy bukmacherzy (STS czy Fortuna) transmitują spotkania sportowe za pośrednictwem swoich stron internetowych, z angielska videostreaming. To także przyciąga graczy, którzy jednocześnie u buka oglądają i obstawiają. 

Czy punkty stacjonarne faktycznie odchodzą do lamusa? 

Wydawać by się mogło, że skoro to na stronach internetowych, a w tej chwili już przy pomocy aplikacji, obstawia się najczęściej, lokale naziemne nie mają się najlepiej. Rzeczywiście, nie można podważyć roli Internetu i rozwojowi, który jest dzięki niemu możliwy, jednakże punkty wciąż cieszą się popularnością. Jest całkiem sporo typerów, którzy preferują taką formę obstawienia zakładu. 

Dlaczego niektórzy wybierają lokale? Pomińmy oczywistą kwestię braku odpowiednich narzędzi potrzebnych do obstawiania online. Część typerów nawet jeśli ma możliwość i tak woli udać się do punktu. To kwestia klimatu - coś w tym jednak jest. Można na żywo porozmawiać z innymi klientami, podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. W razie wątpliwości zawsze jest szansa na konsultację z pracownikiem. Teoretycznie można uznać, że w Sieci znajdziemy podobne opcje - czaty oraz infolinię, lecz... dobrze wiemy, że to nie to samo. Niektórzy po prostu chcą się poczuć "jak za dawnych lat". Część typerów przychodzi do punktu, aby wspólnie obejrzeć spotkanie sportowe - niekiedy i w lokalach można spotkać się z transmisją największych wydarzeń. 

Lokale stacjonarne mają również inny atut. W każdym z nich musi być zatrudniona odpowiednia liczba ludzi, więc można śmiało powiedzieć, że bukmacherka oparta na punktach w pewien sposób redukuje bezrobocie. Gdyby całkowicie zlikwidować wszystkie punkty i skupić się na zakładach bukmacherskich w Internecie, mnóstwo osób straciłoby pracę. Co prawda prowadzenie działalności w Sieci także wymaga obsługi, jednakże nie jest to aż taka skala, jak w przypadku posiadania kilkuset lokali w całej Polsce lub chociaż jej części. Liderzy polskiego rynku bukmacherskiego - STS, Fortuna czy Totolotek posiadają setki punktów naziemnych rozsianych po całym kraju. 

Z punktami naziemnymi jest jednak problem w postaci lokalizacji i godzin pracy. W mniejszych miejscowościach niekiedy nie ma wcale punktu, ewentualnie jest ich garstka. Większe miasta są zazwyczaj na lepszej pozycji w tym wypadku. Jednak jest kilka operatorów, którzy skupiają się na danej części naszego kraju i w innych rejonach trudno jest lokalnie obstawić, więc pozostaje gra online. Jeżeli jesteś zainteresowany punktem u danego buka, najlepiej jest sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej mapę lokali. W łatwy sposób można wyszukać, czy w Twojej okolicy znajdziesz lokal i w jakich dniach oraz godzinach można tam obstawić swój zakład. 

Sprawdź https://www.rynekbukmacherski.pl bukmacherzy online 2019

Nieważne czy online, czy w punkcie - byle legalnie i z głową!

Tak naprawdę spór o to przewagę którejś z omawianych form obstawiania nie jest najważniejszy. Przecież liczą się osobiste preferencje każdego gracza, jego oczekiwania i możliwości. Najważniejsze jest jednak, aby bukmacherskie zakłady zawierać w sposób zgodny z polskim prawem. Wybierz uważnie bukmachera i przed rejestracją konta, a tym bardziej zawarciem zakładu, upewnij się, czy faktycznie jest on na terenie naszego kraju legalny. Tak - to że dany bukmacher online nie jest legalny w Polsce, nie oznacza, że nie działa zgodnie z prawem innego państwa w Unii Europejskiej. Jednak nie możesz zapominać o tym, iż w przypadku bukmacherki każdy kraj ma możliwość dostosować swoje prawo według własnego uznania. Hazard to delikatna kwestia i różne społeczności inaczej ją odbierają, dlatego też w jego przypadku nie funkcjonuje nadrzędność prawa unijnego. 

Dlatego jeśli interesuje Cię pytanie zakłady bukmacherskie jak grać, musisz wiedzieć, że jedynie legalna gra u licencjonowanych operatorów jest dozwolona. Dla nieuczciwych graczy przewidywane są kary pieniężne w postaci nawet stu dwudziestu stawek dziennych. 

Nie możesz także zapominać o tym, że hazard zawsze związany jest z ryzykiem utraty środków finansowych oraz uzależnienia. Liczy się odpowiedzialna gra, z rozsądkiem. Jeżeli czujesz, że tracisz kontrolę, zawsze możesz skorzystać z opcji "samowykluczenia" i skontaktować się ze specjalistą od leczenia uzależnień.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1158 komentarze: 0
17.07.2019, 09:07r. Drukuj
Powrót