środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Chciał kupić telefon - stracił 465 zł

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa podczas zakupów w Internecie. Tym razem ofiarą nieuczciwego internetowego sprzedawcy padł 39-letni ostrołęczanin. Mężczyzna stracił 465 złotych, które chciał przeznaczyć na zakup telefonu komórkowego.

39-letni mieszkaniec Ostrołęki postanowił dokonać zakupu telefonu komórkowego na jednym z portali aukcyjnych. W tym celu wpłacił na konto osoby sprzedającej kwotę 465 zł. Niestety mężczyzna do tej pory nie otrzymał zakupionego towaru. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością.

Reklama - Do chwili obecnej pomimo upływu terminu przysłania przedmiotu mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki, a kontakt z osobą sprzedającą dwa dni po wpłacie pieniędzy "urwał się" - relacjonuje rzecznik prasowy KMP asp. Tomasz Żerański. 

Policja apeluje, aby podczas robienia zakupów przez Internet stosować zasadę ograniczonego zaufania. Należy zwracać uwagę na to, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy sprawdzić sprzedawcę, kontaktując się z nim telefonicznie. 

- Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą forma płatności będzie "za pobraniem". Znajdując, nawet znaną nam dobrze firmę sprawdźmy dokładnie jej dane, czy np. numer nip, czy numer konta na które mamy przelać gotówkę jest taki sam, jak na oficjalnej stronie danej firmy. Często oszuści podszywają się pod znane marki, czy witryny zmieniając jednak np. numer konta na które ma być przelana gotówka - poucza asp. Tomasz Żerański.

Zgłoszenie dotyczące oszustwa w Internecie dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał w środę 17 lipca br. 

Fot. KMP Ostrołęka.

Wyświetleń: 1056 komentarze: 0
18.07.2019, 15:19r. Drukuj
Powrót