wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zmarszczki mimiczne? Usuń je botoksem

Nie przepadasz za swoimi zmarszczkami mimicznymi? Wybierz się na botox i zapomnij o tym problemie. Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się na skórze nawet przed trzydziestym rokiem życia. Istnieją znane i sprawdzone sposoby, aby poprawić swój wygląd i czuć się lepiej.

Lwia zmarszczka na czole, kurze łapki przy oczach czy też bruzdy nosowo-wargowe to tylko niektóre typy zmarszczek powstających jako efekt mimiki - ruchu mięśni twarzy. Jak im zaradzić? Najlepszy będzie botox!

Botox - co to jest?

Pod nazwą taką jak botox czy też botoks znajduje się specjalny preparat, który posiada szerokie zastosowanie w medycynie. Najczęściej korzysta z niego medycyna estetyczna, czyli ta, która skoncentrowana jest na wyglądzie pacjentów, ale botox używany jest także w leczeniu różnych schorzeń u dzieci oraz u dorosłych.

Botox to toksyna botulinowa, inaczej jad kiełbasiany - silna neurotoksyna, która wytwarzana jest przez bakterie jadu kiełbasianego, a dokładnie laseczki Clostridium botulinum. W większych stężeniach toksyna botulinowa jest silnie trująca dla organizmu ludzkiego, w mniejszych z kolei posiada właściwości terapeutyczne.

Reklama Jak działa botox?

Działanie toksyny botulinowej polega na połączeniu się tego związku z płytką nerwowo-mięśniową, co prowadzi do zablokowania przekazywania impulsów nerwowych oraz do porażenia skurczu mięśnia. W rezultacie mięsień porusza się gorzej lub całkowicie przestaje się poruszać.

Warto przy tym zaznaczyć, że toksyna botulinowa nie powoduje trwałego zaburzenia pracy mięśni. Z czasem dochodzi do tworzenia się nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych, co prowadzi z kolei do stopniowego przywrócenia przekazywania impulsów i powrotu ruchomości mięśnia.

Z uwagi na swoje właściwości botoks używany jest między innymi w leczeniu nadmiernego napięcia mięśniowego, przy kurczach twarzy i powiek, do leczenia zeza, przy porażeniach nerwowych. Również sprawdza się na leczenie nadpotliwości, zmniejszając albo całkowicie eliminując kłopotliwe wydzielanie potu spod pach, na stopach i na dłoniach. Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się również leczenie migren przez zastrzyki z botoksu.

Najczęściej jednak botox używany jest w celu likwidowania zmarszczek - najlepiej sprawdza się przy zmarszczkach pochodzenia mimicznego.

Usuwanie zmarszczek mimicznych botoksem

Botox doskonale nadaje się do niwelowania zmarszczek mimicznych - zmarszczki te są efektem ruchu mięśni twarzy. Najczęściej są one problemem osób z bogatą mimiką, na przykład często marszczących czoło, podnoszących brwi, szeroko uśmiechających się.

Niestety, dostępne w drogeriach kosmetyki nie pozwalają obecnie na skuteczne usuwanie zmarszczek pochodzenia mimicznego. Problem leży bowiem w głębszych warstwach skóry, a dokładni w mięśniach, gdzie składniki aktywne z kosmetyków nie docierają.

Najlepszym wyborem na zmarszczki mimiczne jest botoks, który wstrzykiwany jest bezpośrednio w mięsień odpowiedzialny za powstawanie zmarszczek, a tym samym niweluje problem dokładnie w miejscu jego występowania.

Zabieg ten jest jednocześnie bezpieczny - wykonany przez doświadczonego lekarza pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów z minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Reklama Botoks polecany jest do usuwania:

- zmarszczek pomiędzy brwiami - lwia zmarszczka,

- zmarszczek poprzecznych na czole,

- zmarszczek wokół oczu, w tym także kurze łapki,

- zmarszczek przy nosie - bruzd nosowo-wargowych, zajęczych bruzd,

- zmarszczek przy ustach - zmarszczki palacza,

- zmarszczek na brodzie,

- zmarszczek na szyi.

Jeśli problemem dodatkowo jest utrata objętości skóry, zastosowany może być także kwas hialuronowy, który w medycynie estetycznej używany jest jako wypełniacz. Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem występującym w ludzkiej skórze, który odpowiada za jej jędrność, objętość oraz poziom nawilżenia.

Odpowiednia kombinacja botoksu oraz kwasu hialuronowego pozwala na uzyskanie doskonałych efektów na skórze dojrzałej, z opadającym owalem twarzy, wymagającej ujędrnienia i odmłodzenia.

Wstrzyknięcie botoksu jest szybkim i prostym zabiegiem, który od pacjentki nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań oraz późniejszej rekonwalescencji. Po wstępnych konsultacjach z lekarzem dobiera on odpowiedni typ preparatu oraz jego ilość w zależności od miejsca zabiegu.

Do wykonania zastrzyków z botoksem stosuje się bardzo cienkie igły, które nie pozostawiają po sobie blizn. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, ponieważ ukłucia są ledwo odczuwalne.

Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wstrzyknięć może pojawić się niewielki obrzęk i zaczerwienienie, który najczęściej znika po paru godzinach. Po wykonaniu botoksu należy także pamiętać o tym, aby nie schylać się i nie masować miejsca wykonania zabiegu, aby nie doprowadzić do przemieszczenia się preparatu. Zaleca się też unikać opalania, sauny, basenu.

Pierwsze efekty można zauważyć po paru dniach, ale na pełną zmianę należy zaczekać do 7-14 dni. Botoks pozostaje aktywny przez 3-9 miesięcy zależnie od indywidualnych predyspozycji. Potem zabieg można wykonać kolejny raz.

Reklama Przeciwwskazania do zabiegu:

- nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym na albuminy,

- ciąża oraz okres kamienia piersią,

- zapalenia i infekcje skóry w miejscu zabiegu,

- zaburzenia w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym,

- zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków przeciwzakrzepowych, w tym również aspiryny,

- przewlekłe choroby autoimmunologiczne,

- zespół Lamberta-Eatona,

- miastenia gravis,

- stosowanie określonych typów antybiotyków,

- choroby nowotworowe.

Gdzie skorzystać z botoksu?

Obecnie botoks cieszy się dużym zainteresowaniem - usuwanie zmarszczek tą metodą powinno być wykonane z profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej przez wykwalifikowanego lekarza. To gwarancja udanego i bezpiecznego zabiegu.

Niestety, zdarzają się oferty wykonania botoksu poza gabinetami - to duże ryzyko, ponieważ zabieg wykonany przez niewykwalifikowaną osobę w nieodpowiednich warunkach może doprowadzić do poważnych infekcji, a nawet deformacji twarzy.

Do skorzystania z zabiegu wstrzykiwania botoksu zaprasza Klinika Magnuccy z Katowic - to właśnie tutaj medycyna estetyczna jest na najwyższym poziomie!

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1082 komentarze: -
20.07.2019, 09:04r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter