środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym "Wakacje 2019"

Funkcjonariusze policji na bieżąco uzupełniają mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym "Wakacje 2019". W skali kraju odnotowano dotąd 244 takie wypadki (202 od początku wakacji). Ostatniej doby na terenie kraju doszło do siedmiu tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Statystyki odnotowują też zdarzenia drogowe, których uczestnicy - często w wyniku odniesionych obrażeń ciała, nie przeżywają kolejnych 30 dni od dnia wypadku. Dotychczas odnotowano 35, tak smutno zakończonych zdarzeń.

Reklama Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa staje się mniej przejrzysta. Przybywają nowe punkty.

- Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat. Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne - informuje Biuro Ruchu Drogowego z KGP.

Aby ustrzec się przed wypadkiem i zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych należy przestrzegać kilku prostych zasad:

- respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach,

- ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem,

Reklama - dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego,

- sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu,

- zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami,

- nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach,

- obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży,

- sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

Aktualna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym znajduje się na stronie www.mazowiecka.policja.gov.pl.

Fot. Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

 

Wyświetleń: 1249 komentarze: 1
22.07.2019, 14:08r. Drukuj
Powrót


Melin @ 15:02, 22.07.2019

IP: 2a00:f41...a001

Wykop