sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Spływ kajakowy Krutyń-Iznota

Doświadczeni i wytrwali kajakarze bywają wymagający w kwestii doboru odpowiedniego miejsca na spływ. Wytrawni wioślarze, jak ognia, unikają monotonnych i spokojnych tras. Oczekują prawdziwej przygody i wielu godzin spędzonych w kajaku. Ich potrzeby z pewnością zaspokoi spływ Krutyń-Iznota.

Długość trasy Krutyń-Iznota to 29 km, a jej przepłynięcie zajmuje ok. 8 godzin. Spływ jest przedłużeniem trasy Krutyń-Nowy Most. Jej początkowa część jest typowo rzeczna i w połowie osiąga głębokość 0,5 m.Trasa, ze względu na swoją długość i częstotliwość przenoszenia kajaków polecana jest szczególnie dla wytrwałych kajakarzy.

Jak spływamy?

Spływ rozpoczyna się w Krutyni. Kajaki po raz pierwszy przenosi się przy młynie w Zielonym Lasku. Za niewielką opłatą zrobią to za nas osoby, które czekają na brzegu. Kulinarnym przystankiem na trasie jest Rosocha, gdzie możemy zatrzymać się na smaczny, domowy posiłek. Mijamy Wojnowo i dopływamy do Ukty. Mijając Uktę możemy napotkać na trasie powalone drzewa. Ominięcie ich nie stanowi jednak większego problemu.

Wpływamy do rezerwatu "Dolna Krutynia". Kolejną miejscowością na trasie jest Nowy Most. Koryto Krutyni rozszerza się, brzegi zaczynają być bardziej zalesione i obszar trzcinowisk nieco się zmniejsza. Dopływamy do jeziora Gardyńskiego, by stamtąd na krótką chwilę spłynąć na jeziorko Milanówko, a następnie Jerzewo, które płynnie przechodzi w rzekę Iznocką Strugę. Dopływając do miejscowości Iznota mijamy kilka zabudowań i kończymy spływ przed mostem po prawej stronie.

Trasa Krutyń-Iznota, to wielogodzinna przygoda z kajakiem w otoczeniu dzikiej przyrody. Różnorodność widoków sprawia, że płynie się przyjemnie, a czas nie dłuży się. Kajakarze bez trudu mogą wypatrzeć wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. W wielu miejscach korony drzew tworzą nad głowami spływających tunel, który w upalne dni chroni przed upałem.

Szczegóły:

Cena 70 zł - kajak 1 osobowy, 80 zł - kajak 2 osobowy, 90 zł - kajak 3 osobowy, 100 zł - kanoe 4 osobowe.

Masz pytania? Napisz! [email]agnieszka@splywy.pl[/email] lub zadzwoń pod numer tel. 600-092-252.

Więcej informacji na stronie www.splywy.pl.

Zamówienia: 600-092-252, (89) 742-14-30 lub e-mail: [email]kajakowe@splywy.pl[/email].

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 6533 komentarze: 0
23.07.2019, 09:16r. Drukuj
Powrót