sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Interpelacja w sprawie remontu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce

Radnego Grzegorza Gołasia zainteresowała sprawa ostrołęckiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Samorządowiec wskazał, że część parteru budynku poradni wymaga prac remontowych. W celu zwrócenia uwagi na ten problem złożył interpelację do prezydenta Łukasza Kulika.

Radny prosi włodarza miasta o wyodrębnienie dodatkowych pomieszczeń w budynku m.in. ze względu na realizowany przez poradnię - rządowy program "Za Życiem".

Reklama - Zwracam się z uprzejmą prośbą do pana prezydenta o wykonanie koniecznego remontu części parteru budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce. W chwili obecnej około 180 m2 powierzchni użytkowej nie jest wykorzystywana z uwagi na zły stan techniczny i niedostosowanie do norm i standardów obecnie obowiązujących. Nadmienić należy, że powyższa instytucja boryka się z brakiem lokali dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poradnia zwiększyła zakres działania realizując zadania z rządowego programu "Za Życiem" oraz Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, w celu zwiększenia efektywności świadczonych usług wskazanej placówki należy stworzyć salę do rehabilitacji, salę ćwiczeń ruchowych oraz salę do integracji sensorycznej. Mając na uwadze potrzeby osób niepełnosprawnych zajęcia ruchowe i rehabilitacyjne powinny odbywać się na parterze budynku z uwagi, iż nie jest on wyposażony w windę. W celu odpowiedniego i efektywnego wykorzystania powierzchni użytkowej stosowne jest również na parterze kondygnacji wykonać łazienkę, szatnię, poczekalnię dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz niewielkie pomieszczenia gospodarcze - czytamy w interpelacji radnego Grzegorza Gołasia.

Reklama Radny podkreśla, że remont budynku można wykonać przy znaczącym udziale środków zewnętrznych między innymi pozyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warunkiem jest wykonanie stosownego projektu oraz wygospodarowanie środków na tzw. wkład własny.

Interpelacja wpłynęła do urzędu miasta w środę 24 lipca br. Oczekujemy na odpowiedź prezydenta, która powinna pojawić się w ciągu 14 dni.

Do tematu wrócimy.

Wyświetleń: 918 komentarze: 3
30.07.2019, 13:12r. Drukuj
Powrót


googoo @ 22:41, 30.07.2019

IP: 176.109...136

a co żona źle ma w robocie?? W biedrze lepiej miała?

Gosc @ 08:44, 31.07.2019

IP: 83.6...80

Jeszcze żeby oferta zajęć terapeutycznych w poradni była lepiej dopasowana do potrzeb dzieci byłoby super i czynna poza godzinami zajęć w szkole, bo nie da się być w dwóch miejscach jednocześnie

Do wyżej @ 09:10, 01.08.2019

IP: 94.254...5

W poradni to potrzeba zmian personalnych nie prac remontowych

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter