środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Paczkomaty blisko Ciebie w Ostrołęce - odbieraj przesyłki szybko i wygodnie

Paczkomaty odmieniły rynek przesyłek. Urządzenia dostępne 24/7, które umożliwiają odbiór i nadawanie paczek, zajmują obecnie drugie miejsce wśród najchętniej wybieranych form dostawy przez konsumentów. W odpowiedzi na trendy, InPost inwestuje w sieć paczkomatów w małych i średnich miastach.

Sprawdź, gdzie już dziś odbierzesz swoją paczkę w Ostrołęce.

Reklama Paczkomaty InPost w Ostrołęce

Jak wskazują najnowsze wyniki badań Kantor TS, usługa InPost z roku na rok zyskuje na popularności nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w średnich i małych miejscowościach. Z paczkomatów korzysta 77% mieszkańców średnich miast i 72% ludzi zamieszkujących niewielkie miasta. Ostrołęka z populacją liczącą ponad 50 tysięcy doskonale wpisuje się w zaprezentowane trendy. Jej mieszkańcy coraz chętniej kupują w Internecie, a ich zapotrzebowanie na nowe, innowacyjne formy dostawy przesyłek systematycznie rośnie.

Diagnozując potrzeby konsumentów, InPost na bieżąco rozbudowuje sieć paczkomatów w Ostrołęce. Sprawdź, gdzie ostatnio pojawiło się nowe urządzenie: paczkomat OTS05A: ul. Prądzyńskiego 4, przy spółdzielni "Handlowiec".

Obecnie w Ostrołęce znajduje się dziesięć paczkomatów. Maszyny zostały ulokowane w śródmieściu i na obrzeżach miasta. Znajdziesz je np. przy ulicy Hallera 15, Papierniczej 1, Fieldorfa "Nila" 28 i Stacha Konwy 2. Pełną listę dostępnych paczkomatów znajdziesz na stronie InPost: https://inpost.pl/paczkomaty-ostroleka.

Paczkomaty na rynku ecommerce

Rozbudowa sieci paczkomatów jest wynikiem dynamicznych zmian na rynku e-commerce. Konsumenci ze względu na nieregularny tryb pracy coraz częściej poszukują rozwiązań, które ułatwią im doświadczenie z zakupami online. W tę lukę doskonale wpisały się paczkomaty, które umożliwiają skorzystanie z usług kurierskich 24/7.

Paczkomaty łączą w sobie wiele zalet: są powszechnie dostępne, tanie i szybkie - paczki lądują w rękach odbiorców już nawet dzień po nadaniu. InPost wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy cenią nowoczesność, wprowadzając innowacje na rynek przesyłek, np. usługę InPost Mobile. Aplikacja umożliwia przechowywanie wszystkich informacji na temat przesyłek w jednym miejscu i szybki dostęp do aktualnych statusów zamówienia.

Reklama Jak korzystać z paczkomatów?

Paczkomaty zostały zaprojektowane w taki sposób, by ich użycie było wygodne i intuicyjne dla wszystkich klientów - zwłaszcza tych, którzy na co dzień nie obcują z technologią.

Odbieranie paczek

Aby odebrać przesyłkę z paczkomatu, skorzystaj z prostej instrukcji poniżej:

1. Zaczekaj na wiadomość z kodem odbioru. Otrzymasz ją drogą mailową i/lub telefoniczną. Powiadomienie jest sygnałem, że twoja paczka trafiła do maszyny i jest gotowa do odbioru. Od tej chwili masz 48 godzin, żeby zgłosić się po przesyłkę.

2. Zapisz 6-cyfrowy kod odbioru. To (obok numeru telefonu) najważniejszy numer, który umożliwi ci odbiór paczki.

3. Podejdź do paczkomatu, który wskazałeś przy składaniu zamówienia.

4. Postępuj zgodnie z komunikatem, które wyświetli się na ekranie urządzenia. Maszyna poprosi cię o wpisanie numeru telefonu i kodu odbioru. Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej InPost, możesz w tym celu użyć kod QR przypisany do twojej paczki.

5. Odbierz przesyłkę. Po wpisaniu danych otworzy się skrytka z twoim zamówieniem. Wyciągnij paczkę i zamknij schowek.

W większości przypadków nie musisz robić nic więcej. Jeśli wybrany paczkomat będzie przepełniony lub uszkodzony, twoja przesyłka trafi do najbliższego Punktu Odbioru Paczek (POP) - magazynu, w którym są przechowywane paczki. Przesyłkę możesz także odebrać w tzw. Mobilnym paczkomacie. Bez obawy, nie musisz się martwić, że nie odnajdziesz paczki. O wyjątkowej sytuacji i o tym, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka zawsze zostaniesz powiadomiony z wyprzedzeniem.

Reklama  Nadawanie paczek

Jeśli prowadzisz mały sklep e-commerce lub regularnie kupujesz w Internecie, doskonałe wiesz, jak wysokie mogą być koszty wysyłki. Cena, którą klient musi zapłacić za dostawę paczki może odstraszyć go przed zakupami online. Istnieje jednak prosty sposób, żeby obniżyć koszty logistyczne i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientom - nadawanie paczek przez paczkomaty.

Dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały usług InPost, podpowiadamy, jak szybko i skutecznie nadać przesyłkę bezpośrednio w paczkomacie. Zrobisz to w czterech prostych krokach:

1. Znajdź najbliższy paczkomat, który obsługuje płatności kartą.

2. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które wyświetlą się na ekranie urządzenia. Podaj numery telefonów, gabaryty paczek i wskaż docelowy paczkomat, do którego trafi paczka.

3. Opłać zamówienie.

4. Włóż przesyłkę do odblokowanej skrytki. W tym momencie zarówno ty - nadawca, jak i odbiorca otrzymacie powiadomienie o nadaniu paczki.

Jeśli na bieżąco wysyłasz dużo paczek, możesz skorzystać z dedykowanego Managera Paczek i zarządzać wszystkimi paczkami w jednym panelu. Manager Paczek umożliwi ci wygenerowanie specjalnej etykiety koniecznej do nadania przesyłki. Naklej wydrukowany dokument na przygotowaną paczkę i nadaj ją w paczkomacie, który wskazałeś przy rejestracji.

Zanim wybierzesz paczkomat, sprawdź, czy w twojej okolicy nie pojawiły się nowe maszyny. Zrobisz to na stronie www lub w aplikacji InPost Mobile. Może okazać się, że nowe urządzenie pojawiło się tuż pod twoim domem, a cały proces wysyłki będzie jeszcze wygodniejszy i szybszy.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 945 komentarze: 0
31.07.2019, 06:24r. Drukuj
Powrót