poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Młodzieżowa Rada Miasta wsparła akcję "Pomóż się przytulić"

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta wsparli akcję "Pomóż się przytulić! Wielka zbiórka pluszaków do sali wybudzeń". Młodzież przyniosła do urzędu zestaw pluszaków, które trafią do dzieci z sali wybudzeń w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Inicjatorką zbiórki jest Iwona Kulas. Pani Iwona przyniosła do ratusza duży karton z oznaczeniami na temat prowadzonej akcji. I to ona zadba o to, by wypełniony karton dotarł do podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.    

Reklama - Wszyscy możemy pomóc złagodzić traumatyczne przeżycia małych pacjentów wybudzanych po operacjach w CZD. Wystarczy przynieść zabawki do specjalnie oznaczonego pudełka, które znajduje się przy biurze podawczym w Urzędzie Miasta Ostrołęki przy Placu Bema 1 - przypomina Urząd Miasta w Ostrołęce.

Zabawki muszą być nowe, wymagana jest metka. Używane, czy też zanieczyszczone pluszaki, mogłyby zaszkodzić osłabionym po operacji pacjentom.

Więcej zdjęć z przekazania maskotek przez Młodzieżową Radę Miasta można obejrzeć na profilu facebookowym Miasto Ostrołęka

Fot. Urząd Miasta w Ostrołęce.

Wyświetleń: 896 komentarze: 4
01.08.2019, 09:05r. Drukuj
Powrót


obywatel @ 09:35, 01.08.2019

IP: 195.216...238

Świetna inicjatywa
Gratulacje dla Radnego Niewiadomskiego że potrafi zaangażować młodzież do udziały w takich projektach super

Karol @ 17:23, 01.08.2019

IP: 5.173...51

Brawo Panie Radny Niewiadomski. Wreszcie młodzież została zauważona i doceniona w tym mieście.

skutkowa @ 22:42, 01.08.2019

IP: 2a01:110f...413

Nie zrozumcie mnie źle, ale... miałam dziecko na sali wybudzeń w CZD i pluszak to była ostatnia rzecz, której potrzebowało. Na świetlicy dostępnej dla małych pacjentów były chyba wszystkie rodzaje zabawek OPRÓCZ pluszaków właśnie, kto ma w domu wie, że to siedlisko kurzu chociażby. Czy to naprawdę akcja wymyślona przez CZD? Same pielęgniarki i lekarze zachęcali, żeby mieć przy sobie minimum zabawek, jedną ukochaną dosłownie, łatwą do zdezynfekowania, nie chce mi się wierzyć, że na sali wybudzeń będą jakieś przechodnie miśki...

Ostrołęczanin @ 14:07, 07.08.2019

IP: 176.109...179

Szanowna Pani [skutkowa],,
akcja "Pomóż się przytulić jest organizowana na terenie całej Polski od dłuższego czasu. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to nie było jakiegokolwiek negatywnego odzewu ze strony dyrekcji ww. placówki. W poście jest wyraźnie napisane, iż misie powinny być nowe. Dobrze wiem, że misie to jest siedlisko pyłków i kurzu, ale nie każde dziecko było na operacji płuc, czy po prostu dróg oddechowych. Taki miś na prawdę poprawia dzieciom samopoczucie, a wiem to, bo sam odwiedzałem siostrzeńca w Centrum Zdrowia Dziecka, w sali wybudzeń. Kiedy dostał symbolicznego misia, to dzięki niemu mógł dalej walczyć z chorobą, którą pokonał smile Mam nadzieję, że zrozumiała Pani, że dzieci to nie klony z takimi samymi upodobaniami - jeden lubi misie, inny - resoraki.
Pozdawiam