sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych złożył rezygnację (aktualizacja)

Jacek Karczewski, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych, nieoczekiwanie złożył rezygnację ze stanowiska szefa placówki. O swojej decyzji poinformował w oświadczeniu, które zamieścił na Facebooku w czwartek 1 sierpnia br. Z placówką muzealną był związany od początku jej powstawania.

- Złożyłem dziś rezygnację z pełnienia obowiązków dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Tworzyłem to muzeum przez ponad 6 lat. To były lata treściwe, pełne wytężonej pracy. Poznałem dziesiątki ludzi w całym kraju, przeprowadziłem setki godzin rozmów, pożegnałem kilka ważnych dla mnie osób z pokolenia, które bezpowrotnie odchodzi. Kierując tworzoną od zera instytucją kultury i nadzorując sporą inwestycję budowlaną zdobyłem nadspodziewanie rozległą wiedzę i doświadczenie, które zabieram w dalszą drogę - poinformował Jacek Karczewski na Facebooku.

Reklama Przyznał, że gdy zaczynał pracę jako pełnomocnik prezydenta, był zupełnie sam, a obecnie w MŻW pracuje zespół świetnych ludzi.

- Zakończyliśmy przebudowę i rozbudowę dawnego więzienia. Zgłębiliśmy historię tego miejsca odnajdując wątki, których nikt do tej pory nie poruszał. Tematyka, którą się zajmowaliśmy, nie należy do łatwych ani lekkich. Ale staraliśmy się pokazywać, poprzez spotkania, wykłady, lekcje, filmy, że historia wojny i podziemia antykomunistycznego to nie tylko akcje zbrojne i daty, ale przede wszystkim zwykli ludzie, którzy próbowali żyć w niewyobrażalnych czasach, to nasi dziadkowie i babcie, których opowieści warto wysłuchać, bo odchodzą. Każdego dnia. Cokolwiek przyjdzie, wiele pamiątek, relacji przetrwa dla potomnych dzięki naszej pracy. W archiwum Związku Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, które ocaliłem od zniszczenia, odkryliśmy niezwykłe, unikatowe dokumenty, jak choćby listy z obozów koncentracyjnych. Chciałbym, aby wystawa czasowa, nad którą pracuje Dział Naukowo-Badawczy, mogła wkrótce ujrzeć światło dzienne - napisał w oświadczeniu.

Reklama Jacek Karczewski zdradził, że niedługo ukaże się jego książka, dotycząca działalności ważnej dla niego postaci.

- To jeden z ostatnich moich projektów pod szyldem muzeum. Chcę przy tym wyraźnie zaznaczyć, że nie przestaję zajmować się historią. Wręcz przeciwnie, mam zamiar działać na tym polu dużo aktywniej niż mogłem do tej pory. Chcę dokończyć rozpoczęte dawno projekty, na które w natłoku spraw zabrakło czasu, a w planach mam kolejne. Jestem też otwarty na propozycje współpracy - wyjaśnił.

Aktualizacja

Jak poinformował nas Piotr Potulski, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki, Jacek Karczewski rezygnację z pełnienia obowiązków dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych złożył na ręce prezydenta Łukasza Kulika. Włodarz miasta rezygnacji nie przyjął.

- Cenię pracę dyrektora Jacka Karczewskiego, który jest związany z Muzeum Żołnierzy Wyklętych od samego początku - powiedział prezydent Łukasz Kulik. - Mam nadzieję, że uda nam się przekonać dyrektora do pozostania na stanowisku w celu dalszej realizacji projektu MŻW.

Na najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się 5 sierpnia, będzie rozpatrywany projekt w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok, w której miasto planuje zwiększyć budżet przeznaczony dla MŻW.

Wyświetleń: 10850 komentarze: 65
02.08.2019, 09:09r. Drukuj
Powrót


T @ 09:24, 02.08.2019

IP: 5.174...3

Fajny człowiek, pasjonat z dużą wiedzą. Tylko wykorzystywany przez polityków różnej maści (od lewa do prawa) do robienia interesów
Życzę powodzenia, z dala od walki rumianych z czerwonymi

ciekawy @ 09:29, 02.08.2019

IP: 178.42...31

Czyżby dostał propozycję pracy w ostrołęckiej elektrowni???

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:34, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Przypomnę tylko karierę tego Pana, przy projekcie muzeum bandytów, najpierw jak sam napisał, był pełnomocnikiem Prezydenta miasta, później, ponieważ względy proceduralne nie pozwalały na powołanie go na dyrektora, żeby ominąć przepisy, został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki Dyrektora muzeum bandytów, a jak już, po sprawowaniu tej funkcji, spełniał wymogi proceduralne, został powołany na stanowisko Dyrektora, w zwyczajnej ustawce.

Facio, tak nadzorował projekt, że z powody niewywiązania się z umowy, wiążącej się z niedotrzymywaniem terminów, kolejnych etapów realizacji inwestycji, nowo wybrany Prezydent, musiał negocjować z wiceministrem Sellinem, żeby miasto, po pierwsze nie musiał zwracać otrzymanego już dofinansowania w wysokości 25 mln i kończyć inwestycji za miejskie, czyli nasze pieniądze.

Do chwili obecnej nie ma stałej ekspozycji, czyli de facto, muzeum istnieje wyłącznie na papierze, a kładka, która miała zostać oddana dawno temu, nadal nie jest oddana - to są osiągnięcia tego Pana, którego działalność mogła doprowadzić do strat sięgających kilkudziesięciu milionów złotych - taką kadrą menedżerską, dysponuje PiS.

Natychmiast po stwierdzeniu nie wykonania harmonogramu, ten Pan powinien zostać wywalony na zbity... wiecie co.

do wyżej @ 09:39, 02.08.2019

IP: 2a00:f41...eece

Janek Kowalski nie jest na bieżąco z informacją o stanie kładki. Zresztą nie tylko z tą informacją...

ciekawy @ 09:40, 02.08.2019

IP: 178.42...31

muszą o niego zadbać by nie zaczął puszczać farby

Wyborca @ 09:44, 02.08.2019

IP: 178.42...47

Janek Kowalski jest na bieżąco bo siedzi przy korycie i zna się na wszystkim.

Gość @ 09:44, 02.08.2019

IP: 188.146...37

Jan Kowalski ma poważne braki w edukacji, niech pan czyta panie Kowalski to nie boli. O bandytach ktòrzy zabili Popiełuszkę, Suchowolca i wielu innych. O bandytach z UB, SB, ZOMO. Przypomnij sobie pan Kto strzelał do stoczniowcòw i górników.

Eko @ 09:46, 02.08.2019

IP: 46.169...233

Niedługo to sobie nagrody bede przyznawać przez Facebook-a.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:56, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"Janek Kowalski nie jest na bieżąco z informacją o stanie kładki."

A, jaka jest bieżąca?

Gość, wskaż mi jakikolwiek wspólny mianownik, między tymi, o których piszesz,, a bandytami, którzy mordowali niewinnych, bezbronnych cywili, w tym dzieci, również niemowlęta, kobiety i starców - czekam.

Czyżby komukolwiek wpadła do głowy myśl, gloryfikowania komunistycznych oprawców, bo nie za bardzo rozumiem, w odniesieniu do czego popełniłeś swój wpis.

Sz @ 10:01, 02.08.2019

IP: 5.174...3

Moja Ostrołęka powinna płacić szkodliwe swoim czytelnikom, którzy przez przypadek przeczytali brednie podpisywane trolem "Janem Kowalskim z Ostrołęki"

Do Gościa @ 10:02, 02.08.2019

IP: 5.172...154

Przypomnij i poczytaj o Ii RP . O pacyfikacjach, strajkach robotniczych i chłopskich i strzelaniu do tychże. O pacyfikacjach wsi ukraińskich i białoruskich, o nawracaniu prawosławnych na katolicyzm ,o burzeniu cerkwi, wreszcie o Berezie Kartuskiej.

jedność @ 10:05, 02.08.2019

IP: 2a01:110f...279f

Wspierający Powstańców Styczniowych żyd Kronnenberg,przeznaczył 1mln rubli na rzecz zrywu . Po upadku tego powstania został odznaczony przez Cara najwyższym Orderem Państwowym i nadano mu Szlachectwo. Straty wśród Polskiej elity były ogromne : 250 ty ludzi. Wdł statystyk z 1885r żydzi zostali właścicielami 2966 dużych majątków ,lub ich dzierżawcami. Cóż,nie ulega żadnej wątpliwości, że wśród wysuwanych przez żydostwo żądań, roszczeń, znaczną część posiadanego przez ich majątku stanowiły dobra "nabyte "w wyniku Styczniowego spisku. Pod koniec istnienia 1 RP dochodziło do równie wyrafinowanych działań: Żydostwo pożyczało pieniądze na masową skalę, ponieważ spodziewano się szybkiego upadku Państwa Polskiego. Obecnie wartość tego nigdy nie spłaconego zadłużenia ocenia się naweto na 25 bln dolarów. Spełnienie żądań żydostwa obiecał dobrze znany nam osobnik - żyd Kalkstein. Wyciekła tajna notatka Wikileaks na ten temat. Minister Rolnictwa Pisu, Krzysztof Jurgiel,unieważnił ustawę ministra Rolnictwa z 1948r,opierającą się na dekrecie PKWN z 1944r, który zakładał nacjonalizacje,upaństwowienie majątków prywatnych ,w tym wspomnianych wyżej majątków żydowskich. Dzięki temu żydostwo może się ubiegać o odzyskanie "skradzionych im majątków" Sprawa została omówiona przez Pana Macieja Maciaka,w programie "musisz to wiedzieć" na przykładzie dzielnicy Włocławka-Michelin. Rodzina Michelisów zażądała zwrotu całej dzielnicy wartej zapewne miliardy złotych.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:06, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"którzy przez przypadek przeczytali"

Możesz mi wytłumaczyć, na czym polega fenomen, "czytania przez przypadek"? - nie panujesz nad swoimi odruchami, bo jeśli tak, to stanowisz realne zagrożenie dla otoczenia.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:08, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Pomijając wcześniejszy bełkot,

Cyt.:
"Rodzina Michelisów zażądała zwrotu całej dzielnicy wartej zapewne miliardy złotych."

Ty wiesz, ile to jest "miliardy"? - jakie Ty tajne komplety kończyłeś, w przedmiocie arytmetyki?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:17, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"Żydostwo pożyczało pieniądze na masową skalę, ponieważ spodziewano się szybkiego upadku Państwa Polskiego."

To jest perełka, projekcji chorego umysłu - a, komuż oni, w ten zdradliwy sposób pożyczali, chodzili po polskich domach i pod groźbą zamordowania, pożyczali pieniądze?

A, Ci którzy od nich pożyczali, co niewinni, winni Ci którzy pożyczali im?

A, co oni z tymi pożyczonymi pieniędzmi robili, chowali w skarpety?

Po tym wPiSie, widać jak głębokie są w Polsce pokłady ciemnoty i, jak łatwo nimi manipulować, nawet opowiadając tak ewidętne bajki - dzisiaj powinni pozamykać wszystkie banki, bo też pożyczają Polakom pieniądze, a jak Ci nie mogą, albo nie chcą spłacać to idą do sądu i uzyskują korzystne dla siebie wyroki - czyżby neożydostwo?

Przypominam, że jednym z prezesów banku, był Mateuszek kłamczuszek - jak trzeba mieć zryty beret, żeby wypisywać takie idio_tyzmy i na jak zryty beret odbiorców liczyć.

Do Jan @ 10:18, 02.08.2019

IP: 37.248...154

Wieki szacunek!Pozdrawiam

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:23, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"Z tej butelki w XVIII w. dziedzic rozpijał pańszczyźnianych chłopów"

ee tam @ 10:26, 02.08.2019

IP: 79.184...161

Pieniądze wydane na muzeum oraz na nikomu niepotrzebną kładkę to są pieniądze wyrzucone w błoto.

Gościnna @ 10:27, 02.08.2019

IP: 176.109...74

Wielka szkoda, że Pan odchodzi. Rzadko się spotyka takich pasjonatów.
Nie mieszajcie w to polityki bo jako jedyny starał się być bezstronny i robił swoje. Powodzenia Panie Jacku!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:46, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"i robił swoje."

To skąd zagrożenie zwrotem dotacji i perspektywą kończenia za nasze?

Na stanowisko dyrektora/menedżera potrzebny jest fachowiec/menedżer, pasjonat to może być kustoszem albo przewodnikiem po muzeum, a nie dyrektorem.

Hhhehehehhehyhyhyhy @ 11:06, 02.08.2019

IP: 2a00:f41...4388

Pozdrawiam janka koniowalskiego:D mój Ty pupilu:D


Mój Ty mentorze:D
Ty nasz wzorze :D


mądrością wszystkich głupców :D
Uwielbiam twoje wpisy heh .
Ps. Ile vice z zarzutami Ci płaci za komentarz :D ? Da radę z tego wyrzyc?

stalker malina @ 11:06, 02.08.2019

IP: 37.47...181

pewnie zaproponowali najniższą krajową- nie dziwię się. Po za tym tyle kasy poszło na to gówno to piękny byłby zbiornik retencyjny. Poziom Narwi dla Ostrołęki 0.55!!!!
ciekawe jak prognozy deszczowe na kolejne miesiące- potrzeba Cudu

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:09, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
" Da radę z tego wyrzyc?"

Jak widzisz "rzyję".

grzes @ 11:14, 02.08.2019

IP: 95.49...92

--------------


Jak się budował to cos sie działo. A teraz ? Budowa skończona eksponatów brak nawet ekspozycji czasowej zorganizować nie można. Trudno zarządzać pustostanem za taka kasę. Wiec czas się ..ulatniać na inna posadke.

Hehehhehahhahyhy @ 11:16, 02.08.2019

IP: 2a00:f41...4388

Janie obsralski
Idź zwal kapucyna bo podniete zlapales:)
Leć szybko :)
Już.nie długo wszystkim ujawnie kim Jesteś :D oj się wszyscy zdziwią oj zdziwią xdxd

Seba @ 11:26, 02.08.2019

IP: 89.65...225

nareszcie znajdzie czas na oddanie rekwizytów grupie rekonstrukcyjnej z Siedlec.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:35, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"Już.nie długo wszystkim ujawnie kim Jesteś :D oj się wszyscy zdziwią oj zdziwią xdxd"

A, dlaczego chcesz z tym zwlekać?

. @ 11:42, 02.08.2019

IP: 95.49...78

Do Wuja Pana Czy my nie możemy zacząć żyć patrząc w przyszłość???
Czy zawsze tylko w tył?

Tylko te muzea, pomniki i inne tablice.

Pamiętajmy o tym co było ale do jasnej Anielki zacznijmy żyć patrząc do przodu a nie w kółko rozgrzebując przeszłość!!!!

... @ 11:48, 02.08.2019

IP: 5.173...20

Kowalski z żadną info nie jest na bieżąco.

ketuks @ 11:58, 02.08.2019

IP: 2a00:f41...7e54

@ 11:42, 02.08.2019

jeszcze żeby ta przeszłość była zawycięska a tak to każe się nam chełpić moralnymi zwycięstwami o heroicznej walce z przeważającymi siłami wroga o tym jak zostać zwyciężonym i nie ulec etc. etc.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:21, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"Kowalski z żadną info nie jest na bieżąco."

Czyli, z którą?

..... @ 12:27, 02.08.2019

IP: 5.173...190

Bardzo ciekawy i sympatyczny człowiek. Wszyscy którzy go znają to zgodzą się ze mną. Życzę wszystkiego dobrego.

Ten drugi @ 12:33, 02.08.2019

IP: 54.38...16

Odchodzi od stanowiska pełniącego obowiązki dyrektora muzeum bandytów, bo wie ze w październiku już nie będzie piso-bandyckiego rządu. Lepiej już znaleźć pracy w bezpiecznym miejscu.

Do kowalskiego @ 12:46, 02.08.2019

IP: 31.0...65

Masz rację ty tylko "rzyjesz", bo w twoim przypadku prawdziwe życie to na pewno nie jest. Jesteś tylko małomiasteczkowym trollem.

kurpianka @ 12:49, 02.08.2019

IP: 37.47...17

Tak najłatwiej- zrezygnować , podziękować. A jednak klasyk miał rację "mężczyznę poznaje się po tym jak kończy" Pożyjemy, zobaczymy, na jakim stanowisku i gdzie ten pan wyląduje.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:54, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Cyt.:
"Jesteś tylko małomiasteczkowym trollem."

A, Ty pewnie klikasz ze "stolycy", a zatem jesteś trollem wielkomiejskim, może nawet z samej Nowogrodzkiej, to już jesteś pewnie nawet "srebrny" - a, z Austriakiem, już się prezesunio rozliczył, czy dalej rżenie głupa?

Gość @ 13:16, 02.08.2019

IP: 2a00:f41...ccaa

Za ciężka fucha. Gromada wycieczek.

Qqqqq @ 13:16, 02.08.2019

IP: 2a00:f41...a12b

Przy tylku się pewnie coś pali i trzeba w Cień uciec na jakiś czas

oka @ 13:23, 02.08.2019

IP: 176.109...74

Ten Kowalski to jakiś...........expert ?

Jerzy Brojek @ 13:53, 02.08.2019

IP: 178.235...112

Uważam się za polskiego patriotę o lewicowych przekonaniach. Moja rodzina stawała
w obronie Ojczyzny zarówno podczas bolszewickiej nawały 1920 roku, jak i niemieckiej napaści w 1939 roku. Znam polityczne realia zbrojnego antyniemieckiego podziemia, oraz tego co przez obóz polityczny Jarosława Kaczyńskiego l a n s o w a n e było jako "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI". N a l e ż y więc przypomnieć, że trzonem antyniemieckich działań była ARMIA KRAJOWA podległa politycznie rządowi Rzeczypospolitej na uchodztwie ( w Londynie ) .Drugą liczącą się siłą były Bataliony .Chłopskie. Partyzantki żydowskie i lewicowe ( Armii Ludowej ) miały znaczenie bardziej symboliczne. Po klęsce hitlerowców pod Stalingradem było wiadomym, że
o kształcie przyszłych granic Rzeczypospolitej - ZADECYDUJĄ ZWYCIĘZCY.
Ustalenia z Jałty przesuwające na zachód nasze granice z ZSRR były swoistym szokiem, szczególnie dla dowódców walczącego z Niemcami podziemia. Część z Nich nie podporządkowała się rozkazom Naczelnego Dowództwa - nakazującym NEUTRALNOŚĆ wobec oddziałów Armii Czerwonej walczących z odstępującymi Niemcami. Akty wrogości wobec Sowietów i nowych władz podlegających polskiemu Rządowi Tymczasowemu w Lublinie - S P R O W O K O W A Ł Y wzmożone represje sowieckich wojsk specjalnych (NKWD ). Brytyjski historyk Norman Davies ( kawaler najwyższego polskiego odznaczenia ORDERU ORŁA BIAŁEGO ) tak ocenił tamten problem ( cytat): "Z PUNKTU WIDZENIA ZSRR WYDARZENIA TE OKAZAŁY SIĘ BARDZO DOGODNE, PONIEWAŻ DOSTARCZAŁY NAJLEPSZEGO MOŻLIWEGO PRETEKSTU DO UMACNIANIA KONTROLI..." Niechlubna działalność oddziałów Narodowych Sił Zbrojnych z Kielecczyzny ( patrz Wikipedia ) co prawda nie mogła z d y s k r e d y t o w a ć zasług Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich w walce z hitlerowskim okupantem, ale dała Sowietom dodatkowy argument przeciw polskiemu podziemiu. Tajemnicą umysłu Jarosława Kaczyńskiego pozostaną INTENCJE PRÓB PISANIA HISTORII POLSKIEGO PODZIEMIA " PO SWOJEMU - OD NOWA". Oczywiście próby usunięcia w cień dokonań Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich nie mogły się powieść - dlatego dylemat choćby z ostrołęckim muzeum Żołnierzy Wyklętych. Wyraziłem kiedyś pogląd, że sama inwestycja w przebudowę dawnego aresztu w muzeum - JEST WARTOŚCIĄ DODANĄ. Każde muzeum to w pierwszym rzędzie TREŚĆ EKSPOZYCJI I...Ś R O D O W I S K O ludzi ją tworzących. Wierzę że muzeum będzie S Ł U Ż Y Ł O miastu i Regionowi.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 2 sierpnia 2019 roku.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:16, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Panie Jerzy, z nieustającym szacunkiem, skoro jakakolwiek władza, nadaje rondu imię zbrodniarza wojennego/ludobójcy, a następująca po niej, tego nie zmienia, to jak można poważnie traktować historię i te władzę? - jeśli władza "zabiera" ulicę dwóm młodym pilotkom, które, przecież nie z własnej woli, brały udział w tym strasznym wydarzeniu, jakim była dla całej ludzkości II Wojna Światowa, płacąc najwyższą cenę, a następująca po niej tego nie zmienia, to jakie wystawia sobie i nam świadectwo.

Mało tego, napisałem e-maila do urzędu miejskiego i wie Pan co odpowiedzieli, że nie zajmą się sprawą, ponieważ uwaga, uwaga - nie podałem adresu zamieszkania - to jest hańba dla naszego miasta i większości, normalnie myślących mieszkańców - jest mi w takich sytuacjach wstyd, że jestem Ostrołęczaninem - prowadzę rozległe interesy z Litwinami, i przy każdej rozmowie, jak miecz Damoklesa, wisi na de mną wizja zadania mi pytania o to rondo - co ja im mam wówczas odpowiedzieć?

Ten drugi @ 14:22, 02.08.2019

IP: 54.38...12

Kto dzisiaj w ogóle zagląda do muzeów? Może trzeba było przekształcić go na hotel?

do jk @ 14:56, 02.08.2019

IP: 83.28...73

ty dalej wyzywasz od bandytow oczywiscie byli i tacy co za kradziez gesi poszli do obozu a potem zbierali uklony i odszkodowania za ??? ty otym dobrze wiesz

Dolek @ 15:05, 02.08.2019

IP: 5.172...234

Jan Kowalski - mam taką uwagę do Ciebie. Nie wyzywaj wszystkich od Bandytów bo byli tam różni ludzie, jak wszędzie. Mam swoje i to dość sceptyczne zdanie o tych wyklętych ale nie można generalizować i Wszystkich wrzucać do jednego worka. Miejscami robisz dokładnie to co strona przeciwna i niszczysz fundamenty jakiegokolwiek porozumienia.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:13, 02.08.2019

IP: 217.146...87

Dolek, pisałem to wielokrotnie, ale powtórzę jeszcze raz - bandytami nazywam wyłącznie bandytów i jeszcze raz powtórzę - to, co jest całkowicie mojego autorstwa:

"Jeśli w szeregu 1000 bohaterów, znajdzie się chociaż jeden bandyta, to ten szereg przestaje być szeregiem bohaterów, natomiast jeśli w szeregu 1000 bandytów, znajdzie się chociaż jeden bohater, to ten szereg, nadal jest szeregiem bandytów".

To nie ja robię krzywdę bohaterom, tylko Ci którzy na równi z nimi stawiają bandytów, a więc te uwagi, powinieneś kierować pod innym adresem, który wskazał Ci Pan Jerzy.

Jak już kiedyś wspominałem, rozmawiałem jakiś czas temu z pracownikiem muzeum, obecnie już podpułkownika Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej, pytając go, jak oni traktują stawianie ich bohatera w jednym rzędzie z bandytami? - nie bardzo miał mi cokolwiek do powiedzenia, poza tym, że trzyma się z dala od polityki.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:16, 02.08.2019

IP: 217.146...87

P.S.
Dla mnie, muzeum, w którym czczony będzie, chociaż jeden bandyta, pozostanie muzeum bandytów.

Dolek @ 15:31, 02.08.2019

IP: 5.172...234

Powiem Ci jak to działa - W TVP wybiorą jednego, pozytywnego " wyklętego ". Przedstawią jego życiorys, zresztą zgodny z prawdą i zrobią z Ciebie totalnego wroga Narodu Polskiego. Będziesz zdrajcą i gorszym sortem, i Nikogo nie będzie interesowało, że to był tej jeden z niewielu pozytywnych " wyklętych " a reszta to zwykli złodzieje i bandyci. Na marginesie dodam, że z tego co Ja widzę to poziom wykształcenia szeroko pojętej, obecnej władzy spada ale za to potrafi ona skutecznie trafić do odpowiadającego jej elektoratu.

ja @ 16:35, 02.08.2019

IP: 37.248...137

Idąc tokiem rozumowania J.Kowalskiego i biorąc pod uwagę ogrom zbrodni armii radzieckiej, a szerzej narodu rosyjskiego to pilotki, o których pisze J.Kowalski należą do narodu bandytów i o Rosjanach należałoby pisać bandyci. I tak samo o Niemcach i każdym innym narodzie, w którym choć jedna osoba popełniła zbrodnię. A pisząc, o żołnierzach Wyklętych/Niezłomnych trzeba sięgnąć co najmniej klika lat wstecz i zastanowić się skąd się ci żołnierze wzięli - o latach okupacji i tego co się działo. Na przykład co zrobili Litwini kilka dni wcześniej przed czynem mjr.,,Łupaszki" i co działo się na Wołyniu gdzie zabrakło obrony ludności cywilnej ze strony polskich oddziałów.

Co na to Jan Kowalski? @ 16:52, 02.08.2019

IP: 37.248...88

Dyrektor doceniony przez prezydenta, plany zwiększenia budżetu - i co ty na to, Janie? Cytując klasyka, "zatkało kakao"?

Do ja @ 17:37, 02.08.2019

IP: 188.147...0

Super wypowiedź,podpusuję się pod nią z całą stanowczością. Niestety Jan Kowalski tego co napisałeś/aś nie zrozumie.

Maria @ 18:50, 02.08.2019

IP: 188.147...15

O 6 lat za późno.

i ja @ 19:05, 02.08.2019

IP: 185.18...201

Aż nie chce się patrzeć na te komentarze... Banda chorych psychicznie idiotów, którym się w życiu nudzi i dłubiąc w nosie klepią te swoje wysrywy i obrzucają obelgami wszystkich wokół bo są sfrustrowani.
Co do rezygnacji dyrektora to skoro człowiek, który zajmuje się tematem żołnierzy wyklętych wiele lat rezygnuje z takiej funkcji to naprawdę musi być coś na rzeczy. Może to ma związek z ciągle przedłużającym się otwarciem muzeum. Po czymś takim wątpię czy te muzeum doczeka się otwarcia...

jajec @ 19:16, 02.08.2019

IP: 185.166...153

Przecież to nie miało być Muzeum a.... Świątynia smile Świątynia Nowej Religi Partyjnej, Kuźnia Nowego Człowieka i Nowej Historii. Poczytajcie trochę historii...o takim mauzoleum 16 męczenników stworzonym przez nazistów chociażby. Na budynku Hallera 13 jakiś nieletni Prawdziwy Patriota naskrobał sprejem "żołnierze wykleci stańcie do apelu" smileTo pokazuje poziom. Rok temu jadąc autem w okolicach fary widziałem na oko 16-18 letniego młodzieńca z grupy rekonstrukcyjnej odzianego w mundur stylizowany na ;39 rok który ledwie się na nogach trzymał tak był nabuzowany. Jak była przysięga WOT na MOSiRze to Lotos był oblegany przez ludzi w mundurach kupujących płyny chłodzące laughingDo rzeczy: aby propagandowo ukleić na nowo światopogląd człowieka potrzebne są propagandowo 3 elementy- Grupa (wspólnota), Wróg oraz Gadżet. Już wiecie skąd te mundurowe teatrzyki dla młodszych i starszych? bo gdzie szukać gadżetu to się domyślacie? Skoro jednak mieszkamy w Polsce to wychodzi jak wychodzi wink i nawet za lojalność trzeba zapłacić...No przecież nie swoimi...

Ostrołęka @ 19:37, 02.08.2019

IP: 213.17...50

Czy ktoś z pomysłodawców tego muzeum poniesie konsekwencje? Jeśli mieszkańcy poniosą koszty finansowe zachcianek ... prezyden..pos...sena...grup rekons i wszystkich ochów i achów to będzie grabież w biały dzień. Pan od muzeum musi doprowadzić projekt do końca.

Insider @ 21:13, 02.08.2019

IP: 178.42...169

Mówi się że nowym Dyrektorem zostanie Tadeusz Ch ...

Renia @ 21:30, 02.08.2019

IP: 188.146...71

I bardzo dobrze że zrezygnował. Miłość go pochłonęła

Leszek Konieczny @ 21:45, 02.08.2019

IP: 2a01:110f...b7e0

Trole _ marsz na marsz pederastow i zabrac tego..kowalskiego.. Na histori Polski powojennej sie nie znacie .
Nawet nie wiecie ,ze wasi dziadkowie ,czy tatusie slozyli komunistycznym sowietom.W roku 1945 podczas lapanki ,ktora zorganizowala ,,tzw.wladza ludowa..czyt delegaci sowieccy.-zdjeli z ulicy mojego dziadka i 48 innych osob i wywiezli w glab sowietow na sklad pociagu w Tluszczu zaladowali ok 500 pojmanych osob.1 maja 1945 r wladza ludowa w Krasnosielcu miala w piwnicach pojmanych kolejnych 50 osob . Tym razem wywozki nie bylo . poniewaz ,,wykleci bandyci.. dokonali napadu na tzw wladze i tych ludzi uwolnili.
Czy jeszcze jakis Trol ma pytania .
Podaje tel kontaktowy 535550817

jajec @ 22:06, 02.08.2019

IP: 185.166...153

Życie mnie nauczyło że Ci co mordę sobie wycierają bohaterstwem, martyrologią i poświęceniem (oczywiście innych) pierwsi tyły dają. Ci co krzyczą o zdrajcach służących sowietom najprawdopodobniej mają takie tradycje rodzinne. Neofici są najgorsi, czy to chodzi o alkohol, papierosy czy o historię! Za poglądy gotowi Cie postawić pod murek bo dla nich cel uświęca środki... Czują się rozgrzeszeni...

Trochę inaczej @ 00:21, 03.08.2019

IP: 79.184...36

Zostawmy przeszłość za sobą. Bo przestaniemy w teraźniejszym życiu być i nie wejdziemy do przyszłego.

Rebeliant Remek @ 05:41, 03.08.2019

IP: 188.146...235

Czyli szantażyk był skuteczny😀 Miasto wyasygnuje większą kasę na ten poroniony projekt. Może jakąś zrzutkę zorganizujcie pisowskie kradzieje, a nie wyciągacie pazury po miejskie.

juras @ 08:38, 03.08.2019

IP: 188.146...31

miasto za kulika bogate. wiec dajta mu 20 tys zlocisza na wyplate i chlop zostanie.

Gość @ 11:42, 04.08.2019

IP: 5.173...33

Panie Dyrektorze składa Pan rezygnację, a jedńoczesnie blaga o propozycję. Coś jest nie tak. Rozumiem że to Pana zagrywka.I trochę skromności bo mija się Pan trochę z prawdą.

SKUTEK @ 22:37, 04.08.2019

IP: 176.109...204

Nie przyjęcie rezygnacji.
Mądry ruch, przemyślany.

Bo jak w SLD /dawniej PZPR/ czy PSL /dawniej ZSL/ znaleźć kandydata na dyrektora Muzeum Wyklętych.
Przecież ich dziadkowie czy ojcowie inaczej na tych Żołnierzy nie powiedzieli jak "bandyci"

Dla nie znających historii tłumacze :
Żołnierze Wyklęci walczyli z Niemcami i z ich współpracownikami a potem z sowietami i ich współpracownikami.
Czyli taki dziadziuś, wujek czy tatuś za donosicielstwo i za współprace z hitlerowcami lub ruskimi jeśli nie był zbrodniarzem i nie dostał kulki w łeb to przynajmniej kijów dostał.
A potem oczywiście w takich rodzinach, mówiło się o tych ŻOŁNIERZACH POLSKI bandyci.
No bo jak powiedzieć, że dziadziuś dostał kulkę w łeb bo donosił na sąsiadów np. za zabicie świniaka i przyszli niemcy i zabili sąsiada a jego rodzinę wysłali do obozów zagłady. Albo że został wychłostany za to że donosił do UB na sąsiadów, których potem katowano lub zabijano.
W ogóle inaczej jak się powie, że dziadziusia zabili BANDYCI.
Przyszli i pobili wójcia, tatusia itd..
Taka historia, przegrali, zostali wymordowani a potem jeszcze opluci i WYKLĘCI.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:03, 05.08.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Będziesz zdrajcą i gorszym sortem"

Uważasz, że dla mnie, to coś nowego - poczytaj komentarze.

Cyt.:
"Nikogo nie będzie interesowało"

W tym miejscu się mylisz, i to bardzo.

Cyt.:
"Na marginesie dodam, że z tego co Ja widzę to poziom wykształcenia szeroko pojętej, obecnej władzy spada ale za to potrafi ona skutecznie trafić do odpowiadającego jej elektoratu."

Nazywanego, przez nich samych "ciemnym ludem" - to żadna nowość.

Cyt.:
"Idąc tokiem rozumowania J.Kowalskiego i biorąc pod uwagę ogrom zbrodni armii radzieckiej, a szerzej narodu rosyjskiego to pilotki, o których pisze J.Kowalski należą do narodu bandytów i o Rosjanach należałoby pisać bandyci."

Wskaż miejsce, w którym na podstawie bandyckich zachowań niektórych Polaków, nazwałem Polaków "bandyckim narodem" - czekam na wskazanie takiego mojego wpisu, jeśli to uczynisz, dalsza nasza dyskusja będzie miała sens, w przeciwnym razie, będziesz jedynie, kolejny forumowym oszczercą, czyli takim współczesnym internetowym bandytą.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:06, 05.08.2019

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Dyrektor doceniony przez prezydenta, plany zwiększenia budżetu - i co ty na to, Janie? Cytując klasyka, "zatkało kakao"?"

Z tego, co mi wiadomo, koszty utrzymania tego muzeum, miało ponosić ministerstwo kultury i (obecnie), dziewictwa narodowego - czyżby coś się zmieniło?

Reklama

Toyota
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter