piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

"Bezpieczny senior" - działania ostrołęckich policjantów

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce spotkali się w ostatnim tygodniu z członkami Klubów Seniora w miejscowościach: Borawe, Rzekuń i Laskowiec. Miały one charakter edukacyjno-informacyjny i dotyczyły wszelkiego rodzaju zagrożeń, na jakie mogą natknąć się osoby starsze.

Tematyka spotkań obejmowała swoim zakresem również oszustwa metodami na wnuczka i na policjanta.

Reklama - Ostrołęccy policjanci systematycznie spotykają się z seniorami z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. W ostatnim czasie spotkali się z członkami Klubu Seniora w miejscowościach: Borawe, a także Rzekuń i Laskowiec. Ich tematyką były zagadnienia związane z autentycznością banknotów, korzystaniem z bankomatów, dokumentów, telefonu oraz internetu, jak również kwestia uczestnictwa w różnego rodzaju pokazach i zawieranie różnego rodzaju umów - informuje asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Seniorzy dowiedzieli się również, jak bezpiecznie korzystać z karty bankomatowej, telefonu, internetu oraz gotówki. Ponadto o tym, jak wycofać się z umowy zawartej na odległość - przez telefon czy też podpisanej na pokazie lub innym spotkaniu.

- Ciekawą i mocno trafiającą do seniorów częścią każdego spotkania była projekcja filmu przedstawiającego sposoby działania oszustów podszywających się za wnuczka czy też policjanta oraz pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze i w miejscu zamieszkania - podkreśla asp. Kolator.

Wyświetleń: 774 komentarze: 1
02.08.2019, 09:30r. Drukuj
Powrót


Nie @ 20:40, 02.08.2019

IP: 178.213...233

W gminie żaden senior nie jest bezpieczny bo wójt wyłączył oświetlenie. Złodzieje już ruszyli i kradną co popadnie.

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter