piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Piraci drogowi na celowniku ostrołęckiej drogówki

Ostrołęccy policjanci w codziennej służbie bacznie przyglądają się kierowcom ignorującym ograniczenia prędkości. Prócz funkcjonariuszy wytypowanych do specjalnego zespołu pn. "Speed", każdy z policjantów komendy reaguje na niewłaściwe zachowanie kierowców na drodze.

Policjanci wybrani do grupy "Speed" dysponują nowoczesnym sprzętem, szybkimi pojazdami służbowymi, a także wideorejestratorem, dzięki czemu łatwo namierzają piratów drogowych. Pojawiają się w miejscach, które zostały wskazane w różnego rodzaju zgłoszeniach (w tym poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa) oraz miejscach, które sami znają jako niebezpieczne - z racji szybkiej jazdy kierujących samochodami i motocyklami.

Reklama W przeciwdziałanie piractwu drogowemu włączają się również pozostali mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, dlatego statystyka ujawnianych wykroczeń jest szokująca.

- Od 19 do 31 lipca tego roku, nasi policjanci przeprowadzili kontrolę 1751 osobówek, z czego aż 1084 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Osiemnastu przekroczyło prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W ramach tych kontroli policjanci nałożyli aż 1336 mandatów karnych, co wiąże się również ze wzrostem stanu punktów karnych na koncie każdego z kierujących. W prawie 230 przypadkach policjanci zastosowali pouczenia, a w niespełna 50 - sporządzili dokumentację niezbędną do skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Aż 29 kierujących "rozstało się" z blankietem prawa jazdy, a osiemnastu straciło je za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą tę dozwoloną o ponad 50 km/h - informuje asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej komendy policji.

Reklama Kontrole skutkowały również zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych aż w 143 przypadkach - w tym, z powodu złego stanu technicznego pojazdu, w 49 przypadkach.

- Również w ten weekend na nasze drogi wyjadą policjanci ze specjalnej grupy "Speed", jak również inni policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego. Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem na naszych drogach oraz eliminować z dalszej jazdy piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców zapowiada asp. Kolator. - Apelujemy o ostrożną jazdę. Nadmierna prędkość i brawurowa jazda przyczynią się do powstawania najpoważniejszych zdarzeń drogowych, w których giną ludzie lub doznają poważnego uszczerbku na zdrowiu, co odczuwają do końca życia.

Wyświetleń: 2003 komentarze: 3
02.08.2019, 15:28r. Drukuj
Powrót


Dzikus @ 22:10, 02.08.2019

IP: 5.173...106

Wystarczy zeby postawic patril przy obi i juz bedzie bezpieczniej Od Wos az sie roi tymi podrasowanymi plastelina szrotami

Zenek @ 22:40, 02.08.2019

IP: 94.254...176

Naucz się pisać poprawnie i dopiero się wypowiadaj. Pozdrawiam

Harry @ 14:43, 03.08.2019

IP: 85.221...216

ciekawe ilu się uratowało yanosikiem

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter