piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Jak podnieść owal twarzy?

Z wiekiem owal twarzy zmienia się. Rysy stają się inne, skóra opada i wiotczeje, a twarz przybiera smutny, zmęczony wyraz. Za wszystko odpowiedzialna jest tkanka tłuszczowa, która wraz z upływem czasu mnoży się na brzuchu, udach czy na biodrach, a na twarzy ubywa.

Przez to coraz bardziej widoczne stają się wszelkie mankamenty jak np. bruzdy, obniżenie kącików ust, czy znaczne zmiany proporcji twarzy.

Reklama Jak podnieść owal twarzy?

Młoda twarz wpisuje się w kształt trójkąta, łączącego oczy z wierzchołkiem brody. Z czasem tłuszcz opada, policzki stają się pełniejsze i powstaje drugi podbródek, a trójkąt obraca się. Pomocne mogą okazać się różne kosmetyki, jednak nie są one w pełni skuteczne. Dużo lepszy efekt i prawdziwe odmłodzenie gwarantują zabiegi, które oferuje profesjonalna klinika medycyny estetycznej.

Najczęściej wybierany zabieg - lifting

Osoby zainteresowane poprawą owalu twarzy, bardzo często decydują się na zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących. Pozwalają one na podwieszenie skóry, za pomocą specjalnych haczyków. Do zabiegu można wykorzystać nici wchłanialne (hialuronowe) lub takie, które pozostawia się na stałe. Pierwszym krokiem jest dokładne znieczulenie skóry. Następnie lekarz wykonuje kilka nakłuć i wprowadza przez nie giętka igłę, która służy do podawania kwasu hialuronowego. Zabieg pozwala na osiągnięcie natychmiastowego efektu - widocznego zmniejszenia wszelkich mankamentów, bez ryzyka wystąpienia siniaków, czy jakichkolwiek komplikacji. Po zakończeniu wskazane jest wykonanie delikatnego masażu, który pozwala na dokładne rozprowadzenie kwasu po całej powierzchni.

Reklama Stosowanie ultradźwięków

Skutecznym sposobem rekomendowanym przez klinki medycyny estetycznej są ultradźwięki. Metoda ta polega na kontrolowanym podgrzewaniu tkanek na rożnej głębokości. Dzięki temu tkanki podporowe otrzymują silny bodziec, pobudzający je do przebudowy. Włókna kolagenowe zostają naciągnięte, a w miejsce uszkodzonych powstają nowe. Ponadto komórki tłuszczowe obkurczają się, co skutkuje zniknięciem drugiego podbródka.

Do zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenia, które wytwarzają fale ultradźwiękowe. Wcześniej warto znieczulić skórę specjalnymi kremami, ponieważ ultradźwięki, które trafią w kość żuchwową, mogą wywołać ból. W pierwszej kolejności, kilkukrotnie podgrzewa się tkanki znajdujące się na głębokości 3 mm, a później te na głębokości 1, 5 mm. Efekt widoczny jest stopniowo, po około 10 tygodniach owal twarzy zmienia się. Bezpośrednio po zabiegu, można zaobserwować zaczerwienienie i opuchliznę.

Wykorzystywanie działania lasera

Do poprawienia owalu twarzy wykorzystuje się także specjalne, frakcyjne lasery. Według opinii pacjentów, jest to jednak z najbardziej skutecznych metod, walki ze starzeniem. Lasery powodują złuszczanie się martwego naskórka, wypełnienie blizn i usunięcie wszelkich niedoskonałości. W trakcie zabiegu stosuje się na zmianę kilka, zamiennych głowic, które dobiera się pod kątem, tego jak głęboko laser ma przeniknąć. Efekty są widoczne stopniowo, zwykle w przeciągu 2 miesięcy. Bezpośrednio po zastosowaniu laserów, możliwe jest lekkie pieczenie i zaczerwienienie.

Starzenie się twarzy i zmiana jej owalu to proces nieunikniony. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i zabiegów, które mogą zdziałać cuda i znacznie odmłodzić.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1180 komentarze: 1
03.08.2019, 09:09r. Drukuj
Powrót


Michalina @ 21:42, 21.08.2019

IP: 46.134...21

Zabiegi wolumetryczne z tego co zauważyłam cieszą się co raz to większą popularnością i dobrze! Sama z ich pomocą uzupełniałam ubytki tkanki w okolicach kości policzkowych. Zabieg wolumetryczny twarzy przeprowadziłam w krakowskiej klinice vesuna i efekty zabiegu są dla mnie bardzo satysfakcjonujące. Bałam się, że moja twarz nie będzie wyglądać naturalnie, ale byłam w dużym błędzie.

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter