poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Nauka zawodu dla dorosłych i płatne staże

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, zwane też Ostrołęckim Medykiem, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i zainteresowaniu zawodami medycznymi, prowadzi nabór na atrakcyjne kierunki. Nauka jest całkowicie bezpłatna i trwa maksymalnie dwa lata, a w niektórych zawodach jedynie rok.

W ofercie:

- opiekun medyczny (1 rok),

- technik masażysta (2 lata),

- technik usług kosmetycznych (2 lata),

- terapeuta zajęciowy (2 lata),

- technik sterylizacji medycznej (1 rok),

- opiekun w DSP (2 lata),

- opiekunka dziecięca (2 lata),

- technik BHP (1,5 roku).

Nauka jest całkowicie bezpłatna i trwa maksymalnie dwa lata, a w niektórych zawodach jedynie rok. Dzięki temu w krótkim czasie można zdobyć kwalifikacje i praktyczny, poszukiwany na rynku zawód. Kształcenie odbywa się w systemie wieczorowym i zaocznym. Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły i, po zadaniu egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisja Egzaminacyjną, dyplom EUROPASS wraz z suplementem w języku polskim i angielskim.

Szkoła, co ważne i nietypowe, zapewnia także dodatkowe kursy, szkolenia i płatne staże dzięki udziałowi w projekcie pn. "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego", mającym na celu poprawę jakości kształcenia zawodowego, którego głównym realizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Uczniem CKZiU może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Trzeba podkreślić, że osoby w wieku 50+ mają takie same szanse podwyższenia swoich kwalifikacji, jak ich młodsi koledzy.

Osoby bez wykształcenia średniego mogą rozpocząć naukę na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych w zawodach: opiekun medyczny i technik usług kosmetycznych.

Wszystkie zajęcia prowadzą praktycy w zawodzie o wysokich kwalifikacjach. Doskonale, nowocześnie wyposażone wielostanowiskowe pracownie umożliwiają zdobycie umiejętności praktycznych.

Poznaniu zawodu w rzeczywistych warunkach pracy służy pobyt na praktykach zawodowych, które organizuje szkoła w placówkach typu szpital, dom pomocy społecznej czy w gabinetach kosmetycznych.

Rekrutacja trwa do 23 sierpnia!

Więcej informacji:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce

Ostrołęka, ul. Parkowa 6

tel. (29) 764-66-37

www.ckziu.ostroleka.pl

e-mail: [email]sekretariat@ckziu.ostroleka.pl[/email]

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 3761 komentarze: 0
09.08.2019, 09:19r. Drukuj
Powrót