sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Oszczędność czasu i pieniędzy - budowa hal stalowych

Planujesz inwestycję, ale nie wiesz, jak na niej zaoszczędzić? A może potrzebujesz hali, która dostosuje się nie tylko do twoich potrzeb, ale też budżetu? W takim razie dowiedz się więcej o halach stalowych. To konstrukcje, które podbiły polski rynek budowlany i cieszą się niesłabnącą renomą.

Hala w mniej niż miesiąc?

Murowane hale wymagają czasu. Budowa takiej konstrukcji trwa minimum 2 miesiące, jednak zazwyczaj jest to o wiele więcej. Duże hale mogą powstawać nawet dłużej niż rok. Biorąc pod uwagę dynamikę rynku, jest to bardzo długi okres, który może przełożyć się nawet na straty.

Reklama Szybka budowa hal stalowych jest jedną z decydujących zalet. Oszczędność czasu nie jest bowiem ledwo zauważalna, a wręcz gigantyczna. Proste konstrukcje stalowe powstają w… 3 tygodnie. Dzięki tak krótkiej budowie inwestor szybko wkracza na rynek i rozpoczyna produkcję. Nie musi obawiać się strat wywołanych zastojem w realizowaniu inwestycji.

Oszczędność pieniędzy

Nie brakuje ludzi, którzy twierdzą, że koszty inwestycji w halę o konstrukcji stalowej są porównywalne z kosztami inwestycji w halę murowaną. To jednak mało precyzyjne twierdzenie, ponieważ najwięcej pieniędzy oszczędzamy dzięki innym, niepozornym rzeczom.

Reklama Przede wszystkim krótki czas budowy przekłada się bezpośrednio na mniejsze koszty. Nie chodzi tutaj tylko o robociznę, ale zwłaszcza o niskie ryzyko generowania strat. W końcu im szybciej budynek może funkcjonować, tym szybciej zaczyna na siebie zarabiać, a inwestycja się zwraca.

Dodatkowo hale o konstrukcji stalowej są łatwe w konserwacji. Naprawa ewentualnych awarii przebiega sprawnie, a koszty nie są duże. Warto też podkreślić, że hale ze stali można powtórnie wykorzystać. Są to wyjątkowe obiekty, bo możliwa jest ich rozbiórka i sprzedaż. Dzięki temu inwestor zawsze jest w pewien sposób zabezpieczony i ma większe możliwości, nawet gdy planuje zakończyć działalność.

Reklama Nowoczesne technologie

Pisząc o budowie hal stalowych, nie sposób nie poruszyć tematu nowoczesnych technologii. To dzięki nim oszczędność czasu i pieniędzy jest w ogóle możliwa. O jakie rozwiązania chodzi?

Konstrukcje stalowe powstają przy wykorzystaniu technologii modułowej. Modułowość tego rozwiązania polega na łączeniu ze sobą odpowiednich prefabrykatów (modułów), które tworzą konstrukcję obiektu. Elementy są duże i wyprodukowane tak, aby ich budowa przebiegała sprawnie. Cały proces można by porównać do zabawy klockami, chociaż jest to oczywiście bardziej skomplikowane. Tej technologii nie używa się w obiektach murowanych czy żelbetowych.

Budowa hali stalowej jest więc wyborem nowoczesności i innowacyjności.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1523 komentarze: 1
10.08.2019, 08:55r. Drukuj
Powrót


Skutek @ 22:13, 10.08.2019

IP: 2a00:f41...2517

Jakoś większość obiektów nie jest typowo stalowa
Trudno taki obiekt zabezpieczyć p.poż
Czemu o tym nie piszecie
Chyba tylko obory i stodoły budujecie