sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka pytań: kiedy będzie gotowa droga z Kadzidła do Łysych?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Chciałbym zwrócić uwagę na dosyć intrygująca sytuację związana z budową drogi powiatowej z Kadzidła do Łysych. Droga z przerwami jest w przebudowie ponad 3 lata (2 lata na odcinku w gminie Kadzidło i 1 rok w gminie Łyse).

Odcinek drogi znajdujący się w gminie Łyse jest robiony przez drogowców częściami, co ma się tak, że tu położymy dywan po jednej stronie na pewnym odcinku, tam na kolejnym odcinku jakieś 500 metrów, a później jak zalejemy cały dywan, to zrobimy przepusty i będziemy zrywać asfalt.

Zwracam się więc do władz powiatu z pytaniem, czy zdają sobie sprawę, że pozostawianie takich uskoków stwarza zimą niebezpieczeństwo, gdyż po opadach śniegu samochody ślizgają się na nich. Kiedy ostatecznie droga będzie gotowa?

Reklama Odpowiada Magdalena Mrozek-Rawa, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Ostrołęce:

Całkowitą odpowiedzialność za pozostawienie uskoków na zimę ponosi kierownik budowy, który jednoosobowo jest odpowiedzialny za przekazany mu plac budowy i bezpieczeństwo na nim. Aktualny termin realizacji umowy upływa z 30 sierpnia 2019 r. Komisja odbiorowa nie odbierze drogi przed wykonaniem nowej warstwy ścieralnej na przepustach drogowych. Nadmienię, że aktualnie na przepustach drogowych jest nawierzchnia tymczasowa, którą wykonawca będzie rozbierał i wykonywał jeszcze raz.

Wyświetleń: 2838 komentarze: 1
10.08.2019, 09:57r. Drukuj
Powrót


Wtedy @ 14:16, 11.08.2019

IP: 2a00:f41...19fe

Kiedy nie będzie biedy!!!