niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Meble ogrodowe - czy warto robić je własnoręcznie?

Zadbana trawa, owocodajne drzewa czy piękna rabata to dla każdego miłośnika ogrodów doskonałe powody do dumy. Jeśli do pragnienia tworzenia wspaniałej, zielonej przestrzeni dołożymy pasję do majsterkowania, nie pozostaje nic innego, jak zabrać się za samodzielne stworzenie mebli ogrodowych.

Poniżej podpowiadamy, czy warto zdecydować się na taki krok! Partnerem artykułu jest sklep internetowy Dajar.

Reklama Jakie meble można wykonać samodzielnie?

Podstawowy zestaw mebli ogrodowych do każdego ogrodu składa się z takich elementów jak: stolik, ława, leżaki, ławka, krzesła lub fotele oraz - ostatnimi czasy - również huśtawka ogrodowa. Czy wszystkie składowe takiego kompletu da się wykonać własnymi siłami? Można oczywiście próbować, co nie znaczy, że w każdym przypadku będzie to dobry pomysł - meble muszą przecież spełniać określone standardy, także w kwestii bezpieczeństwa. Z tego powodu, osobom niebędącym profesjonalistami, sugerujemy zabranie się za proste meble: stoliki, krzesła czy ławeczki.

Zalety własnoręcznie robionych mebli do ogrodu

Argumentów przemawiających za samodzielnym wykonaniem wyposażenia swojego ogrodu jest wiele. Wśród nich największe znaczenie mają:

- niska cena przedsięwzięcia,

- możliwość pełnej indywidualizacji projektu,

- uczucie satysfakcji wynikające ze zrobienia czegoś wartościowego własnymi siłami,

- brak konieczności szukania gotowych rozwiązań.

Powyższe kwestie stawiają własnoręcznie przygotowane meble w pozytywnym świetle, a sam zestaw tych cech z pewnością spodoba się osobom, które uwielbiają unikalne ogrody z charakterem i nie boją się tzw. DIY (do it yourself - zrób to sam).

Reklama Wady majsterkowego rozwiązania

Każde rozwiązanie ma swoje wady i nie inaczej jest w przypadku samodzielnie robionych mebli do ogrodu. Mankamenty, o których mowa to:

- stopień skomplikowania niektórych elementów zestawu,

- konieczność zapewnienia określonej jakości i bezpieczeństwa sprzętu,

- problemy ze stworzeniem mebli charakteryzujących się odpowiednią wygodą i funkcjonalnością,

- zaangażowanie czasowe niezbędne do wykonania własnego kompletu,

- nieprzewidywalna trwałość wyposażenia.

Powyższe wady i trudności można wyeliminować lub ograniczyć, bazując na sprawdzonych metodach oraz projektach. Ciekawym pomysłem mogą być - coraz popularniejsze - meble ogrodowe z palet, których właściwości dla nikogo nie powinny być już zaskoczeniem. Potwierdza to fakt, że w sklepach bez problemu można zaopatrzyć się w tzw. poduszki paletowe, które dedykowane są meblom DIY.

Podsumowanie

Własnoręcznie robione meble ogrodowe to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego wyposażenia, z którym można zetknąć się w katalogach producentów. Dla jednych będą one strzałem w dziesiątkę, natomiast dla innych - raczej się nie sprawdzą. To, czy warto się za nie zabierać, powinno wynikać z naszych osobistych preferencji i umiejętności!

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1981 komentarze: 0
13.08.2019, 09:28r. Drukuj
Powrót