poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Program czwartej edycji Festiwalu Muzycznego "Ostrołęckie Operalia" (zdjęcia)

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Towarzystwo Muzyczne im. G. Bacewiczówny w Ostrołęce oraz Jakub Milewski zapraszają na czwartą edycję Festiwalu Muzycznego "Ostrołęckie Operalia". Wydarzenie rokrocznie przyciąga rzesze fanów muzyki klasycznej.

Festiwal zainauguruje koncert "Bella Italia" podczas którego z repertuarem włoskich piosenek wystąpią wybitni śpiewacy operowi z Polski i świata. Koncert rozpocznie się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 19.00 na Fortach Bema.

Reklama Artyści operowi zaprezentują się podczas sześciu koncertów przed publicznością z Ostrołęki, Lelisa i Olszewa-Borek.

- W tym roku zrobiliśmy festiwal według słów państwowego hymnu, bo będziemy podróżować z ziemi włoskiej do Polski, czyli od "Bella Italia, od pięknych Włoch po "Straszny Dwór", czyli operę polską, a w międzyczasie odwiedzimy różne zakątki świata - mówił na konferencji poświęconej "Ostrołęckim Oprealiom" Jakub Milewski - dyrektor artystyczny festiwalu.

Zwieńczeniem "Ostrołęckich Oprealiów" będzie prezentacja kostiumowej wersji opery Stanisława Moniuszki "Straszny Dwór", która ma na celu upamiętnienia 200 rocznicy urodzin tego kompozytora.

Terminarz koncertów:

25 sierpnia (niedziela)

godz. 19.00, Ostrołęka, Forty Bema.

"Bella Italia" - wieczór muzyki włoskiej.

W koncercie wezmą udział wybitni śpiewacy operowi z Polski i zagranicy, a także Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Podczas koncertu wystąpią: Adriana Ferfecka (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Jakub Milewski (baryton). Gwiazdą wieczoru będzie Evghenia Dudekova (mezzosopran), śpiewaczka o światowej sławie, zwyciężczyni prestiżowych konkursów, która występowała z powodzeniem na większości europejskich scen operowych, w tym słynnej mediolańskiej La Scalli. Śpiewaczka potrafi nawiązać kontakt z publicznością i porwać ją maestrią i emocjonalnością swoich wykonań. Role gospodarza wieczoru przyjęła znana aktorka Joanna Kurowska, której błyskotliwa narracja staje się osią przewodnią wieczoru. Podczas koncertu zabrzmią klasyczne i popularne włoskie arie operetkowe, pieśni neapolitańskie, ale nie zabraknie również niespodzianek muzyki popularnej.

30 sierpnia (piątek)

godz. 19.00, Ostrołęka, dziedziniec Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

"Najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej".

W niepowtarzalnej scenerii Muzeum Kultury Kurpiowskiej zabrzmią popularne i lubiane arie operowe oraz operetkowe, a także utwory musicalowe, m.in. "Ten zegar stary", "Gdybym był bogaczem", "O sole mio", "Tak całkiem bez dziewczątek". W koncercie wystąpi doborowa obsada młodej sceny wokalnej: Łukasz Gaj (tenor) - solista m.in. Opery Wrocławskiej i Opery Krakowskiej, Jakub Milewski (baryton) - solista współpracujący m.in. z Filharmonią im. R. Traugutta w Warszawie, Piotr Lempa (bas), który regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech. Przy fortepianie zasiądzie półfinalista i laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina - Krzysztof Trzaskowski. Koncert poprowadzi Ryszard Rembiszewski.

31 sierpnia (sobota)

godz.16.00, Lelis, Centrum Kultury Biblioteki-Biblioteki i Sportu, ul. Szkolna 48.

godz. 19.00, Olszewo-Borki, GOK, ul. W. Broniewskiego 19.

"Pokochaj mnie..."

Przepiękny kameralny koncert z udziałem Olgi Bończyk i Jakuba Milewskiego z towarzyszeniem Artura Jaronia (fortepian) i Ludmiły Borowiec-Witek (skrzypce). Najpiękniejsze utwory z polskiego i światowego repertuaru muzyki rozrywkowej w wykonaniu Olgi Bończyk, aktorki o wielkiej wrażliwości muzycznej, której będzie partnerował Jakub Milewski, śpiewak o silnej i frapującej barwie głosu. Występ artystów gwarantuje silne emocje i niepowtarzalną atmosferę. Podczas koncertu nie zabraknie utworów o miłości, w tym walca z filmu "Noce i dnie", który artyści wspólnie wykonają śpiewając "Pokochaj mnie...".

6 września (piątek)

godz. 18.30, Ostrołęka, scena przy DH "Kupiec".

"Uśmiechnij się z Kiepurą"

Wyjątkowy plenerowy spektakl muzyczny, który przeniesie widzów w czasy sławnego śpiewaka i jego niemal tak samo słynnej żony - Marty Eggerth. sceny i anegdoty zaczerpnięte z życia tej burzliwej i bardzo popularnej w swojej epoce pary, dostarczą widzom dużej dawki humoru. Historię małżeństwa poznamy dzięki błyskotliwej narracji Łukasza Lecha, który jak nikt inny zna zawiłe losy i sekrety Kiepurów. Podczas wydarzenia usłyszymy największe szlagiery z repertuaru samego śpiewaka, ale także wiele pięknych i ponadczasowych utworów z dwudziestolecia międzywojennego. Postać Jana Kiepury będzie kreował Jakub Oczkowski (tenor), jako Martę Eggerth zobaczymy Aleksandrę Orłowską-Jabłońską (sopran). Eugeniusza Bodo zagra Jakub Milewski (baryton). Podczas wieczoru wystąpi Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

8 września (niedziela)

godz. 19.00, Ostrołęka, hala widowiskowo-sportowa im. A. Gołasia.

"Straszny dwór" Stanisława Moniuszki.

Wersja kostiumowa opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki, w której wezmą udział soliści, narrator, chór oraz orkiestra symfoniczna. Koncertem finałowym zostanie upamiętniona 200 rocznica urodzin wybitnego kompozytora, nazywanego ojcem polskiej opery - Stanisława Moniuszki. Na scenie wystąpi blisko 70 artystów.

Zobacz zdjęcia:
Czwarta edycja Festiwalu Muzycznego "Ostrołęcke Oparalia" - konferencja

Więcej zdjęć: Czwarta edycja Festiwalu Muzycznego "Ostrołęcke Oparalia" - konferencja

Wyświetleń: 4519 komentarze: 4
13.08.2019, 15:08r. Drukuj
Powrót


Onak @ 16:57, 13.08.2019

IP: 178.235...214

Oj będzie pięknie😊😊😊😊

Bmp @ 20:31, 13.08.2019

IP: 31.0...218

Świetny mężczyzna ten nasz Jakub

xyz @ 22:03, 19.08.2019

IP: 5.173...204

Czy wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy?

free @ 13:05, 27.08.2019

IP: 82.214...162

Tak ;) Wstęp na wszystkie wydarzenia jest free

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter