wtorek, 20 sierpnia 2019 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

KurpGrupa

Aktualności

Program czwartej edycji Festiwalu Muzycznego "Ostrołęckie Operalia" (zdjęcia)

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Towarzystwo Muzyczne im. G. Bacewiczówny w Ostrołęce oraz Jakub Milewski zapraszają na czwartą edycję Festiwalu Muzycznego "Ostrołęckie Operalia". Wydarzenie rokrocznie przyciąga rzesze fanów muzyki klasycznej.

Festiwal zainauguruje koncert "Bella Italia" podczas którego z repertuarem włoskich piosenek wystąpią wybitni śpiewacy operowi z Polski i świata. Koncert rozpocznie się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 19.00 na Fortach Bema.

ReklamaArtyści operowi zaprezentują się podczas sześciu koncertów przed publicznością z Ostrołęki, Lelisa i Olszewa-Borek.

- W tym roku zrobiliśmy festiwal według słów państwowego hymnu, bo będziemy podróżować z ziemi włoskiej do Polski, czyli od "Bella Italia, od pięknych Włoch po "Straszny Dwór", czyli operę polską, a w międzyczasie odwiedzimy różne zakątki świata - mówił na konferencji poświęconej "Ostrołęckim Oprealiom" Jakub Milewski - dyrektor artystyczny festiwalu.

Zwieńczeniem "Ostrołęckich Oprealiów" będzie prezentacja kostiumowej wersji opery Stanisława Moniuszki "Straszny Dwór", która ma na celu upamiętnienia 200 rocznicy urodzin tego kompozytora.

Terminarz koncertów:

25 sierpnia (niedziela)

godz. 19.00, Ostrołęka, Forty Bema.

"Bella Italia" - wieczór muzyki włoskiej.

W koncercie wezmą udział wybitni śpiewacy operowi z Polski i zagranicy, a także Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Podczas koncertu wystąpią: Adriana Ferfecka (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Jakub Milewski (baryton). Gwiazdą wieczoru będzie Evghenia Dudekova (mezzosopran), śpiewaczka o światowej sławie, zwyciężczyni prestiżowych konkursów, która występowała z powodzeniem na większości europejskich scen operowych, w tym słynnej mediolańskiej La Scalli. Śpiewaczka potrafi nawiązać kontakt z publicznością i porwać ją maestrią i emocjonalnością swoich wykonań. Role gospodarza wieczoru przyjęła znana aktorka Joanna Kurowska, której błyskotliwa narracja staje się osią przewodnią wieczoru. Podczas koncertu zabrzmią klasyczne i popularne włoskie arie operetkowe, pieśni neapolitańskie, ale nie zabraknie również niespodzianek muzyki popularnej.

30 sierpnia (piątek)

godz. 19.00, Ostrołęka, dziedziniec Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

"Najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej".

W niepowtarzalnej scenerii Muzeum Kultury Kurpiowskiej zabrzmią popularne i lubiane arie operowe oraz operetkowe, a także utwory musicalowe, m.in. "Ten zegar stary", "Gdybym był bogaczem", "O sole mio", "Tak całkiem bez dziewczątek". W koncercie wystąpi doborowa obsada młodej sceny wokalnej: Łukasz Gaj (tenor) - solista m.in. Opery Wrocławskiej i Opery Krakowskiej, Jakub Milewski (baryton) - solista współpracujący m.in. z Filharmonią im. R. Traugutta w Warszawie, Piotr Lempa (bas), który regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech. Przy fortepianie zasiądzie półfinalista i laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina - Krzysztof Trzaskowski. Koncert poprowadzi Ryszard Rembiszewski.

31 sierpnia (sobota)

godz.16.00, Lelis, Centrum Kultury Biblioteki-Biblioteki i Sportu, ul. Szkolna 48.

godz. 19.00, Olszewo-Borki, GOK, ul. W. Broniewskiego 19.

"Pokochaj mnie..."

Przepiękny kameralny koncert z udziałem Olgi Bończyk i Jakuba Milewskiego z towarzyszeniem Artura Jaronia (fortepian) i Ludmiły Borowiec-Witek (skrzypce). Najpiękniejsze utwory z polskiego i światowego repertuaru muzyki rozrywkowej w wykonaniu Olgi Bończyk, aktorki o wielkiej wrażliwości muzycznej, której będzie partnerował Jakub Milewski, śpiewak o silnej i frapującej barwie głosu. Występ artystów gwarantuje silne emocje i niepowtarzalną atmosferę. Podczas koncertu nie zabraknie utworów o miłości, w tym walca z filmu "Noce i dnie", który artyści wspólnie wykonają śpiewając "Pokochaj mnie...".

6 września (piątek)

godz. 18.30, Ostrołęka, scena przy DH "Kupiec".

"Uśmiechnij się z Kiepurą"

Wyjątkowy plenerowy spektakl muzyczny, który przeniesie widzów w czasy sławnego śpiewaka i jego niemal tak samo słynnej żony - Marty Eggerth. sceny i anegdoty zaczerpnięte z życia tej burzliwej i bardzo popularnej w swojej epoce pary, dostarczą widzom dużej dawki humoru. Historię małżeństwa poznamy dzięki błyskotliwej narracji Łukasza Lecha, który jak nikt inny zna zawiłe losy i sekrety Kiepurów. Podczas wydarzenia usłyszymy największe szlagiery z repertuaru samego śpiewaka, ale także wiele pięknych i ponadczasowych utworów z dwudziestolecia międzywojennego. Postać Jana Kiepury będzie kreował Jakub Oczkowski (tenor), jako Martę Eggerth zobaczymy Aleksandrę Orłowską-Jabłońską (sopran). Eugeniusza Bodo zagra Jakub Milewski (baryton). Podczas wieczoru wystąpi Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

8 września (niedziela)

godz. 19.00, Ostrołęka, hala widowiskowo-sportowa im. A. Gołasia.

"Straszny dwór" Stanisława Moniuszki.

Wersja kostiumowa opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki, w której wezmą udział soliści, narrator, chór oraz orkiestra symfoniczna. Koncertem finałowym zostanie upamiętniona 200 rocznica urodzin wybitnego kompozytora, nazywanego ojcem polskiej opery - Stanisława Moniuszki. Na scenie wystąpi blisko 70 artystów.

Zobacz zdjęcia:
Czwarta edycja Festiwalu Muzycznego "Ostrołęcke Oparalia" - konferencja

Więcej zdjęć: Czwarta edycja Festiwalu Muzycznego "Ostrołęcke Oparalia" - konferencja

Odsłon: 2348 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 15:08, 13.08.2019r. Drukuj
Powrót


Onak @ 16:57, 13.08.2019

IP: 178.235...214

Oj będzie pięknie😊😊😊😊

Bmp @ 20:31, 13.08.2019

IP: 31.0...218

Świetny mężczyzna ten nasz Jakub

xyz @ 22:03, 19.08.2019

IP: 5.173...204

Czy wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy?

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót