Polskie Stronnictwo Ludowe startujące w nadchodzących wyborach parlamentarnych w koalicji z Kukiz'15 jako Koalicja Polska, ujawniło nazwiska osób, które wystartują z pierwszych miejsc na listach wyborczych. W okręgu numer 18, który obejmuje Ostrołękę i powiat ostrołęcki, "jedynką" jest Marek Sawicki.
Nazwiska zaprezentowano podczas sobotniej konwencji ugrupowania w Płocku. Na spotkaniu wystąpili liderzy ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Polskiej.
Reklama"Jedynką" w okręgu numer 18, który obejmuje powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski, Ostrołęka i Siedlce, będzie Marek Sawicki - były minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Poniżej nazwiska "jedynek" Koalicji Polskiej ze wszystkich okręgów:
Okręg 1 - Legnica - Stanisław Żuk,
Okręg 2 - Wałbrzych - Paweł Gancarz,
Okręg 3 - Wrocław - Jacek Protasiewicz,
ReklamaOkręg 4 - Bydgoszcz - Dariusz Kurzawa,
Okręg 5 - Toruń - Paweł Szramka,
Okręg 6 - Lublin - Jan Łopata,
Okręg 7 - Chełm - Jarosław Sachajko,
Okręg 8 - Zielona Góra - Jolanta Fedak,
Okręg 9 - Łódź - Elżbieta Bińczycka,
Okręg 10 - Piotrków Trybunalski - Dariusz Klimczak,
Okręg 11 - Sieradz - Paweł Bejda,
Okręg 12 - Chrzanów - Józef Brynkus,
Okręg 13 - Kraków - Agnieszka Ścigaj,
Okręg 14 - Nowy Sącz - Urszula Nowogórska,
Okręg 15 - Tarnów - Władysław Kosiniak-Kamysz,
Okręg 16 - Płock - Piotr Zgorzelski,
Okręg 17 - Radom - Mirosław Maliszewski,
Okręg 18 - Siedlce - Marek Sawicki,
Okręg 19 - Warszawa - Władysław T. Bartoszewski,
Okręg 20 - Warszawa II - Robert Mordak,
Okręg 21 - Opole - Paweł Kukiz,
Okręg 22 - Krosno - Mieczysław Kasprzak,
Okręg 23 - Rzeszów - Stanisław Tyszka,
Okręg 24 - Białystok - Stefan Krajewski,
Okręg 25 - Gdańsk - Andrzej Kobylarz,
Okręg 26 - Gdynia - Marek Biernacki,
Okręg 27 - Bielsko-Biała - Mirosław Szemla,
Okręg 28 - Częstochowa - Henryk Kiepura,
Okręg 31 - Katowice - Aleksandra Jelonek,
Okręg 32 - Sosnowiec - Barbara Chrobak,
ReklamaOkręg 33 - Kielce - Czesław Siekierski,
Okręg 34 - Elbląg - Zbigniew Ziejewski,
Okręg 35 - Olsztyn - Urszula Pasławska,
Okręg 36 - Kalisz - Andrzej Grzyb,
Okręg 37 - Konin - Tomasz Frąckowiak,
Okręg 38 - Piła - Krzysztof Paszyk,
Okręg 39 - Poznań - Wojciech Jankowiak,
Okręg 40 - Koszalin - Radosław Lubczyk,
Okręg 41 - Szczecin - Jarosław Rzepa.
Zdjęcie: PSL/Facebook
Wyświetleń: 1873 | komentarze: - | 12:36, 19.08.2019r. |