sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Remont od podstaw, czyli, jakie materiały typu wałek do malowania wybrać

Wielu z was zna zapewne trudy remontu. Po pierwsze - trzeba zebrać na niego pieniądze. To zawsze stanowi pierwszy problem. Po drugie - trzeba zabezpieczyć całe mieszkanie przed niepożądanymi śladami farby na wszelkich możliwych częściach domu. Po trzecie - trzeba zebrać niezbędne materiały.

Wałek do malowania, farby, folie, wszystko co będzie nam potrzebne musimy zgromadzić od razu, żeby później nie okazało się, że nie mamy na czym pracować.

Reklama Tyle różnych możliwości

Wchodząc do sklepu budowniczego możemy wręcz utonąć w ilości różnego rodzaju specyfików pomagających w remoncie. Zaczynając od śrubokrętów, gwoździ, przez żarówki energooszczędne, na farbach kończąc. Sam wałek do malowania mamy w kilkudziesięciu różnych odsłonach. Warto przyjrzeć się wałkom, które nie dość, że nie zabrudzą nam połowy mieszkania przez kapiące krople farby, to jeszcze są przystępne finansowo.

Wałek do malowania, który nie kapie

Jeżeli ktoś już robił remont doceni zbawienne "niekapanie" wałka. Jeżeli ktoś podejmuje się takiej przyjemności po raz pierwszy - lepiej żeby nie musiał się dowiadywać co znaczą pryskające na wszystkie strony, a najczęściej na ulubione meble, krople farby. Zawsze jakimś sposobem dostają się pod folię malarską i brudzą co popadnie. Po prostu zgroza. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po elastyczny pokrowiec na meble sharpfit. Odświeży wygląd narożnika i ukryje ewentualne ślady remontu.

Reklama Wałek do malowania Easy Paint Pro rzeczywiście ułatwia pracę. Dzięki nowoczesnej budowie zapobiega on wszelkim niechcianym plamom. Poprzez zmianę nacisku na wałek możemy zmieniać grubość nakładanej warstwy. Wszystko wedle własnego uznania. Poza tym nie każdy wałek do malowania oferuje w zestawie specjalny pojemnik na farbę. Dzięki niemu nie jesteśmy już zmuszeni co rusz schylać się po farbę, po prostu korzystamy z pojemnika zawartego w zestawie.

Jak z niego korzystać?

Wałek do malowania Easy Paint Pro jest generalnie dość prosty w użytkowaniu, niczym nie różni się od innych wałków, poza jedną kwestią. Musimy pamiętać, żeby nie rozwadniać farby. Możemy go stosować zarówno przy farbach akrylowych jak i lateksowych. Jeżeli ktoś nie zna różnicy pomiędzy nimi - chodzi głównie o to, ze farba lateksowa jest mniej ścieralna, może dłużej wytrzymać. Natomiast farba akrylowa zachowuje na długo "połysk", wygląda jak świeżo położona. Na szczęście nasz wałek do malowania podoła jednej i drugiej.Po każdej pracy musimy pamiętać, żeby nasz wałek do malowania wyczyścić! Nie ma w tym nic trudnego - wystarczy przytrzymać go pod bieżącą wodą i pozostałości farby same spłyną. Nic prostszego!

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 814 komentarze: 0
21.08.2019, 10:01r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter