sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Miejska biblioteka dołączyła do akcji "Mała książka - wielki człowiek"

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Mała książka - wielki człowiek". Kampania ma na celu popularyzację czytelnictwa, ukazanie pozytywnego wpływu czytania książek na rozwój dziecka oraz zachęcenie dzieci i rodziców do częstszych wizyt w bibliotece.

Akcja "Mała książka - wielki człowiek" rozpocznie się w miejskiej bibliotece we wrześniu. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi wraz z rodzicem lub opiekunem bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej:

Reklama - książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka,

- kartę małego czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

- W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania bibliotek i regularnego czytania dzieciom. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) - czytamy na stronie MBP w Ostrołęce.

Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" organizowana jest przez Instytut Książki, a finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nawiązuje do kampanii realizowanych na całym świecie, a zapoczątkowanych w 1992 r. przez brytyjską fundację BookTrust.

Wyświetleń: 632 komentarze: 0
21.08.2019, 10:23r. Drukuj
Powrót


Reklama

Toyota
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter