sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Chodnik wzdłuż ulicy Partyzantów na razie bez remontu

Mieszkańcy Wojciechowic borykają się ze złym stanem chodnika wzdłuż ulicy Partyzantów. Interpelację w tej sprawie złożyła na biurko prezydenta Ostrołęki radna Grażyna Sosnowska. Włodarz miasta poinformował, że w najbliższym czasie nie ma możliwości przeprowadzenia remontu ciągu pieszego.

Obecnie - jak stwierdziła radna Grażyna Sosnowska - chodnik jest wykonany ze starych i mocno zniszczonych płyt.

Reklama - Zły stan nawierzchni tego chodnika zagraża bezpieczeństwu chodzących po nim osób. Mam świadomość, że znalezienie środków finansowych w trakcie trwania roku budżetowego jest trudne, ale obecnie trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy al. Wojska Polskiego i ul. Traugutta, a pozyskana z rozbiórki kostka jest w tak dobrym stanie, że można ją ponownie wykorzystać do wymiany tego chodnika po "śladzie", tj. bez potrzeby wykonania projektu technicznego - czytamy w interpelacji radnej Sosnowskiej.

Prezydent Łukasz Kulik poinformował, że biorąc pod uwagę ograniczone środki finansowe oraz występujące potrzeby w zakresie wykonywania remontów kapitalnych nawierzchni jezdni dróg na terenie miasta, w najbliższym czasie nie ma możliwości przeprowadzenia procedury oraz remontu ww. chodnika.

- Ewentualna realizacja powyższego uzależniona będzie od posiadanych środków finansowych oraz pozyskanych środków zewnętrznych w 2020 roku - dodał włodarz.

Wyświetleń: 631 komentarze: 2
22.08.2019, 08:53r. Drukuj
Powrót


Jan @ 13:16, 22.08.2019

IP: 2a00:f41...5670

A gdzie podatki z terenu Wojciechowic myślę że nie małe biorąc pod uwagę zakłady pracy

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 05:17, 23.08.2019

IP: 37.30...13

Mieszkańcy Wojciechowic mogą złożyć wniosek o przyłączenie do samorządu sąsiedniej gminy.

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter