wtorek, 17 września 2019 r., imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta

Aktualności

Ostrołęczanin Bartosz Wójcik zatańczy w musicalu "Aida"

Bartosz Wójcik - ostrołęczanin, utalentowany tancerz i finalista dziewiątej edycji programu telewizyjnego "You Can Dance - Po Prostu Tańcz", dołączył do obsady musicalu "Aida" warszawskiego teatru Roma. To kolejna szansa ostrołęczanina na realizację swoich pasji i zdobycie nowych doświadczeń.

"Aida" to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a - jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Chociaż ostrołęczanin nie dostał głównej roli, to i tak wielkim wyróżnieniem jest udział w tym projekcie.

Reklama Bartosz Wójcik pochodzi z Ostrołęki. Z tańcem związany jest od najmłodszych lat. Jego mama prowadzi zespół tańca nowoczesnego De-eM, a tata jest kierownikiem Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie. Artysta jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego. Po ukończeniu ostrołęckiej placówki rozpoczął studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tam pracował również w teatrze tańca. Był uczestnikiem programu "You Can Dance". Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie realizuje swoją pasję. Wraca też czasami do rodzinnego miasta, gdzie prowadzi warsztaty i spotyka się z młodzieżą.

Pełną obsadę do musicalu "Aida" podał na swojej stronie internetowej Teatr Muzyczny Roma. Bartosz wystąpi w grupie swingów tanecznych. Na facebookowej stronie teatru zamieszczono notkę biograficzną ostrołęczanina. Oto, co w niej czytamy:

Reklama Bartosz Wójcik - swing taneczny

Urodzony w 1990 roku w Ostrołęce. Absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrołęce. Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku pięciu lat od tańca ludowego. Dwukrotny mistrz Polski w Tańcach Polskich w Formie Towarzyskiej. Finalista 9 edycji programu You Can Dance - Po Prostu Tańcz. Na deskach teatru debiutował w Kieleckim Teatrze Tańca w 2012 roku. Występował miedzy innymi w spektaklach "Święto wiosny" i "Dziadek do orzechów". Współpracował również z Teatrem Sabat oraz Grupą Volt, tańcząc z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Występował też poza Polską - miedzy innymi w Izraelu (w operze "Traviata") w Indiach (w filmie "Ae Dil Hai Mushkil" oraz w Chinach (festival "Jedwabny Szlak"). Jako choreograf zadebiutował w 2015 roku w Kieleckim Teatrze Tańca spektaklem "To Jest Moje".

Więcej o musicalu na stronie Teatru Muzycznego Roma.

Wyświetleń: 1735 komentarze: 1
22.08.2019, 13:18r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


A.P. @ 11:12, 23.08.2019

IP: 160.83...201

Gratulacje! Życzę dalszych sukcesów!

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
MKKK
Sklep Enter