środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Ostrołęckie Operalia: przed nami "Bella Italia"

Tegoroczny festiwal Ostrołęckie Operalia zostanie tradycyjnie zainaugurowany koncertem na Fortach Bema. Galowy koncert tym razem będzie wypełniała muzyka włoska, tak kochana przez polską publiczność. Wstąp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

W koncercie wezmą udział wybitni śpiewacy operowi z Polski i zagranicy, a także Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Reklama Podczas koncertu wystąpią:

Adriana Ferfecka (sopran) - solistka takich oper jak Opera di Roma, Teatro la Fenice w Wenecji, czy San Carlo Theatre w Neapolu,.

Evghenia Dundekova (mezzosopran), zwyciężczyni prestiżowych konkursów, która występowała z powodzeniem na większości europejskich scen operowych, w tym słynnej mediolańskiej La Scalli.

Sławomir Naborczyk (tenor) - laureat statuetki Teatralnych Nagród Muzycznych 2018 w kategorii Najlepszy debiut śpiewaka, a także zwycięzca Międzynarodowego Turnieju Tenorów 2019 w Szczecinie.

Reklama Jakub Milewski (baryton) - dyrektor artystyczny Festiwalu Ostrołęckie Operalia.

- Rolę gospodarza wieczoru przyjęła znana aktorka telewizyjna Joanna Kurowska. Podczas koncertu zabrzmią klasyczne i popularne włoskie arie operowe, pieśni neapolitańskie, ale nie zabraknie również niespodzianek muzyki popularnej  - informuje Jakub Milewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Koncert "Bella Italia" odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na Fortach Bema. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Wyświetleń: 2162 komentarze: 1
23.08.2019, 07:31r. Drukuj
Powrót


tj @ 15:20, 25.08.2019

IP: 79.184...56

Bardzo sie ciesze ze juz sie zaczyna !!!!