niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Mazowiecki konkurs na dożynkowy wieniec

W naszej kulturze dożynki zawsze wyprawiano, gdy już pokoszono i zżęto wszystkie zboża. Dlatego nieodłącznym elementem dożynkowym był i niezmiennie jest wieniec. Najpiękniejsze wieńce zostaną wybrane podczas tegorocznych dożynek Mazowsza w Ciechanowie.

Wieniec wykonany z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów zachwyca wyobraźnią jego twórcy. Takie skupisko wszystkich plonów urzeka różnorodnością mieniących się barw i materiałów.

Reklama Kultywowanie tradycji mieszkańców wsi i popularyzacja ludowej twórczości artystycznej jak również najciekawszych dziedzin plastyki ludowej oraz promowanie dorobku kulturowego wsi mazowieckiej to główne cele organizowanego po raz kolejny Mazowieckiego Konkursu na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy.

Konkurs realizowany jest w dniu Dożynek Województwa Mazowieckiego 8 września 2019 r. na Błoniach Zamkowych w Ciechanowie. Tegoroczna edycja konkursu dopuszcza wszystkie wieńce, które zostały zgłoszone do konkursu poprzez dostarczenie formularza zgłoszeniowego i pochodzą z terenów województwa mazowieckiego.

Formularze zgłoszeniowe należy przesłać do 4 września br. na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa.

Formularze i regulamin do pobrania na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Wyświetleń: 832 komentarze: 1
23.08.2019, 08:56r. Drukuj
Powrót


katarzyna @ 12:19, 23.08.2019

IP: 91.19...253

Wszystkie sa ladne. 🏆