środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Kto będzie kierował Biblioteką Pedagogiczną w Ostrołęce?

Z rąk marszałka Adama Struzika oraz członka zarządu Mazowsza Elżbiety Lanc nominacje dyrektorskie odebrali dyrektorzy placówek oświatowych nadzorowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Na kolejną kadencję wybrano m.in. dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce, Annę Grabowską.

Nominacje dyrektorskie - jak czytamy na stronie urzędu marszałkowskiego - otrzymało pięciu dyrektorów, którzy zostali wyłonieni na 5-letnie kadencje (od 1 września br. do 31 sierpnia 2024 r.) w drodze postępowań konkursowych przeprowadzanych od kwietnia do lipca br. Na kolejne kadencje zostali wybrani: dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce Anna Grabowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Garwolinie Agnieszka Janicka oraz dyrektor Zespołu Placówek w Gołotczyźnie Dariusz Stasiełuk.

Reklama Po raz pierwszy na stanowisko dyrektora Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Płocku powołano Beatę Wiśniewską. Natomiast nowym dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie został Adam Mickiewicz.

 - Bycie nauczycielem to coś więcej niż zawód. To powołanie, ale przede wszystkim misja przekazywania wiedzy. Życzę państwu niesłabnącego zapału, satysfakcji z pracy zawodowej oraz sukcesów w kierowaniu powierzonym wam placówkom - powiedziała członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Były też pożegnania. Podziękowania za wieloletnią pracę otrzymała Teresa Adamczyk-Pawluczuk, która przez 9 lat była dyrektorem Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Otwocku. Podobny czas przepracowała na stanowisku dyrektor Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Płocku Alina Lewandowska. Najdłużej funkcję dyrektora pełniła Elżbieta Michalik. Na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie przepracowała 15 lat. Pani Elżbieta otrzymała też dyplom za 40 lat pracy.

Reklama - Dziękuję za państwa zaangażowanie i ciężką pracę, które przekładają się na sukcesy instytucji, którymi państwo kierowali. Na pedagogach spoczywa wielka odpowiedzialność. To nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też kształtowanie młodych charakterów, szlifowanie talentów, a w przypadku najmłodszych wspieranie rodziców w działaniach wychowawczych i wpajanie podstawowych wartości moralnych i patriotycznych. Jestem wdzięczny za państwa trud i zaangażowanie w pracę - mówił marszałek Adam Struzik.

W spotkaniu wzięli również udział: zastępca dyrektora Departamentu Organizacji Wiesława Miecznikowska oraz zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Marcin Pawlak.

Fot. UMWM w Warszawie

Wyświetleń: 1421 komentarze: 1
23.08.2019, 09:01r. Drukuj
Powrót


Seba @ 14:05, 23.08.2019

IP: 89.65...225

- Bycie nauczycielem to coś więcej niż zawód. To powołanie, ale przede wszystkim misja przekazywania wiedzy.///taaa, zwłaszcza wtedy, gdy się płaci opłaty, rachunki itp!Na ogólnych zasadach.
Albo misja dla wszystkich, albo dajcie spokój!