piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Czarnia bawiła się na odpuście św. Rocha i festynie (zdjęcia)

Niemal przez całą niedzielę trwała zabawa folklorystyczna w Czarni. Mieszkańcy swój festyn pod nazwą "Niedzielne Spotkanie z Historią i Folklorem" rozpoczęli od nabożeństwa odpustowego, później był czas na wspólną zabawę, konkursy z nagrodami, występy kapel ludowych i gwiazd muzyki rozrywkowej.

Była to największa impreza kulturalna w gminie, po niemal dwuletniej przerwie.

ReklamaFestyn rozpoczęto nabożeństwem z elementami gwary kurpiowskiej oraz procesją w kościele parafialnym w Czarni. Po mszy rozpoczęto część rozrywkową. Oficjalnego otwarcia dokonał wójt gminy Marek Piórkowski.

Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W trakcie festynu odbyły się konkursy - plastyczny pt. "Gmina Czarnia w Moich Oczach" oraz "Konkurs wiedzy o regionie i gminie Czarnia", a rower w konkursie WORD wygrał Jan Szydlik z Surowego.

Ważnym punktem imprezy było wręczenie nagród i podziękowań dla osób, które przyczyniły się w ostatnim okresie do promocji gminy. Po raz pierwszy w gminie przyznano Bartniki czyli wykonane z drewna płaskorzeźby. Specjalne wyróżnienia trafiły do Męskiej Grupy Śpiewaczej z Czarni, śpiewaczki ludowej Marianny Bączek z Bandyś oraz do firmy Aldo z Surowego. Wyróżniono także małą śpiewaczkę Emilię Dzieżyk ze swoim nauczycielem Witoldem Kuczyńskim, śpiewaka Adama Szydlika, instrumentalistów Andrzeja Rydla i Radosława Ropiak oraz sportowca Kacpra Piórkowskiego.

Jak czytamy na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarni, podczas imprezy wręczono także nagrody laureatom konkursu "Najpiękniejsza zagroda w gminie Czarnia". Poniżej laureaci konkursu.

ReklamaNajpiękniejsza zagroda rolnicza:

I miejsce - Ewelina i Michał Kłoskowscy,

II miejsce - Agata i Marek Garela,

III miejsce - Barbara i Adndrzej Rosińscy.

Najpiękniejsza zagroda nierolnicza:

I miejsce - Edward Piórkowski,

II miejsce - Celina i Tadeusz Dąbrowscy,

III miejsce - Sylwia i Marcin Parciak.

ReklamaNa scenie prezentowały się natomiast zespoły i artyści ludowi m.in.: Koła Gospodyń Wiejskich z Surowego, Długiego, Bandyś i Brzozowego Kąta, Zespół Pieśni i Tańca Wach, Alberto Amati, zespół Everest oraz olsztyńska formacja Brylanty&Bażanty na czele z Cezarym Kuczyńskim z Czarni. Festyn zakończyła dyskoteka w rytm muzyki Kapeli Sobotnie Granie.

XXXI Niedzielne Spotkanie z Historią i Folklorem w Czarni odbyło się w niedzielę 18 sierpnia na placu przy kościele parafialnym.

Zobacz galerię zdjęć oraz filmy z wydarzenia na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarni.

Zdjęcie: Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni

Wyświetleń: 1174 komentarze: -
11:40, 26.08.2019r. Drukuj