czwartek, 21 października 2021 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Szokujące nagranie nieodpowiedzialnego kierowcy przewożącego drewno, który mógł zabić niewinnych ludzi (wideo)

Pozbawiony wyobraźni 53-letni kierowca ciężarówki przewożącej drewno jechał tak szybko, że nie zapanował nad pojazdem i na zakręcie wypadł z drogi, gubiąc kłody drewna, a odpadające części auta zablokowały jezdnię. Szokujące zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamera świadka zdarzenia.

Film mrozi krew w żyłach, bowiem pojazd do przewozu drewna mogla pozbawić życia niewinne osoby. Na szczęście auta jadące przed i za naczepą, były w bezpiecznej odległości.

Reklama Nieodpowiedzialny kierowca, który, jak ustaliła policja, podróżował bez ważnych uprawnień, powinien był przewidzieć, że prowadzenie pojazdu z tak dużym, niestabilnym ładunkiem, musi być płynne i znacznie wolniejsze, niż widzimy na nagraniu. Niestety, nieodpowiedzialność i brak wyobraźni oraz doświadczenia doprowadziły do poważnego zdarzenia.

Kamera zamontowana w osobowym aucie, które poruszało się tuż za ciężarówką, już na prostym odcinku rejestruje, że pojazd z kłodami drewna nieco się chwieje i wjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Mimo, iż przed nim jest ostry łuk z lewą stronę, nie zwalnia. Na łuku drogi ładunek mocno przechyla się w prawą stronę i ściąga cały pojazd na pobocze. Auto przewraca się, kłody drewna wypadają, a od pojazdu urywają się kolejne elementy, które wypadają na jezdnię. Ogromne szczęście mieli inni uczestnicy ruchu, którym udało się zachować bezpieczną odległość od przewracającego się pojazdu.

Reklama O szczegóły zdarzenia zapytaliśmy rzecznika ostrołęckiej komendy policji. Jak ustalili mundurowi pracujący na miejscu, kierowca volvo z naczepą to mieszkaniec naszego powiatu. Szybko okazało się, że mężczyzna nie posiada aktualnego prawa jazdy kategorii C+E. Kierowca nie poddał się jednak ponownemu badaniu i jego prawo jazdy straciło ważność.

- 53-letni mieszkaniec naszego powiatu jechał pojazdem marki Volvo z naczepą. W wyniku zdarzenia, uszkodził znak drogowy i jezdnię. Osobom postronnym oraz kierowcy nic się nie stało. Za spowodowanie zdarzenia drogowego otrzymał mandat karny. Dodatkowo kierowca zapłaci za to, że nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem ciężarowym z naczepą, bo w lutym tego roku upłynął mu termin ważności prawa jazdy C+E. Kierowcy zatrzymano też dowód rejestracyjny - poinformował nas podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Reklama To niepierwsze zdarzenie w naszym powiecie z udziałem ciężarówki do przewożenia tzw. dłużycy. Do śmiertelnego wypadku z udziałem podobnego pojazdu doszło niedawno w Myszyńcu. Tam, rozpędzony pojazd, wjechał w osobowe auto, pozbawiając życia trzech osób, w tym 9-letniego dziecka.

Mimo dramatycznych informacji o wypadkach śmiertelnych oraz szokujących filmów publikowanych ku przestrodze, kierowcy nadal nie zwalniają pedału gazu. Ludzie giną na drogach przez nieodpowiedzialność, brak wyobraźni, nadużywanie alkoholu i substancji psychoaktywnych, zbytnią brawurę czy w końcu przez zwykłą głupotę. 

Poniżej filmy z wypadków w Golance i Myszyńcu.

Za przesłanie nagrania dziękujemy naszemu czytelnikowi.

Wyświetleń: 25897 komentarze: -
27.08.2019, 10:37r. Drukuj
Powrót