niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jubileuszowy festiwal "Sacrum et Musica" także w Ostrołęce

Już po raz piętnasty Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na koncerty w ramach festiwalu "Sacrum et Musica". Od początku jego istnienia rozbrzmiewa tu muzyka piękna i różnorodna: pogodna i poważna, sakralna i świecka. Jeden z koncertów odbędzie się w Ostrołęce.

Przed miłośnikami muzyki kameralnej wystąpią znakomici instrumentaliści i wokaliści, wspaniałe zespoły kameralne, soliści i orkiestry.

Reklama Muzyczne wydarzenia w ramach festiwalu odbywały się będą w Łomży, Piątnicy, Grajewie, Piszu oraz Ostrołęce. Przed ostrołęcką publicznością zaprezentują się: Capella Bydgostiensis, Jon Fylling (Norwegia) - dyrygent, Waldemar Kośmieja - skrzypce. W programie utwory Vivaldiego, Mozarta i Elgara.

Jon Fylling urodził się w 1955 roku w północnej Norwegii. Edukację muzyczną zdobył studiując przez 8 lat w Bergen i Oslo w Narodowej Akademi Muzycznej uzyskując stopień doktora dyrygentury chóralnej w 1984 roku. Był Dyrygentem w Katedrze Nidaros w 1984 roku. W 1993 roku pracował w Szwecji. Od 1985 przebywa i pracuje w okolicy Oslo w regionie Ostfold jednocześnie realizując gościnne projekty poza granicami kraju.

Reklama Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis to etatowy zespół Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wystąpiła na najbardziej znaczących estradach Polski i Europy, w salach tak prestiżowych, jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, Schauspielhaus w Berlinie, Schloss Mirabell w Salzburgu, Pałac Królewski w Sztokholmie, El Escorial w Hiszpanii, w Sali Radia Holenderskiego w Utrechcie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Auli Leopoldinum we Wrocławiu czy Filharmonii Lwowskiej.

Koncert w Ostrołęce odbędzie się w niedzielę 1 września, w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Szczegóły XV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica" na stronie Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Wyświetleń: 590 komentarze: 0
29.08.2019, 10:40r. Drukuj
Powrót