sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Policyjne działania "Ostatni weekend wakacji"

Okres od 30 sierpnia do 1 września to czas wzmożonych powrotów do domów z wakacyjnego wypoczynku. W tym czasie, na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, prowadząc działania prewencyjno-kontrolne "Ostatni weekend wakacji".

Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia, stanowiące główne przyczyny zdarzeń drogowych, będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać ich trzeźwość, formę i poprawność przewożenia pasażerów, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach. Funkcjonariusze sprawdzą także stan techniczny pojazdów, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama - Użyjemy wszelkich dostępnych urządzeń kontrolno-pomiarowych, aby dyscyplinować kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Drogi patrolować będą m.in. nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory i najnowszej generacji laserowe mierniki prędkości rejestrujące obraz. Policjanci nie zapomną też o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone - zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej - zapowiadają mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu.

Funkcjonariusze jednocześnie informują o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

Reklama 30 sierpnia (piątek) w godz. 18.00-22.00,

31 sierpnia (sobota) w godz. 8.00-14.00,

1 września (niedziela) w godz. 8.00-22.00.

- Nawet najlepiej zorganizowane działania policyjne nie zapewnią jednak każdemu bezpieczeństwa - zależy ono w dużej mierze od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości pojazdu oraz zachowania ostrożności na drodze, zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania - podkreślają policjanci.

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 742 komentarze: 0
31.08.2019, 06:44r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter