sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Wernisaż wystawy fotografii Jolanty Góralskiej (zdjęcia)

W Ostrołęckim Centrum Kultury miłośnicy sztuki uczestniczyli w wernisażu wystawy Jolanty Góralskiej pt. "Święto Wolności i Solidarności". Ekspozycja nawiązuje do 30 rocznicy pierwszych w Polsce, po II wojnie światowej, częściowo wolnych wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych wyborów do Senatu.

Od pamiętnych wyborów z 4 czerwca, minęło już 30 lat. Wybory te były początkiem końca komunizmu nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej.

Reklama - Wiatr wolności powiał z Gdańska i dlatego, to właśnie w Gdańsku, kolebce Solidarności, w dniach 1-11 czerwca br. odbywały się uroczyste obchody rocznicy 4 czerwca 1989 r., nazwane "Świętem Wolności i Solidarności". Udział w wydarzeniu wzięło wielu znamienitych gości, w tym wielu znanych polityków, aktorów, dziennikarzy, którzy chętnie rozmawiali i fotografowali się z pozostałymi uczestnikami tych obchodów. Wydarzenia odbywały w kilku lokalizacjach, od wczesnego ranka do późnych godzin wieczornych, a wszystkie miejsca uroczystości "Święta Wolności i Solidarności" tętniły życiem i radością. Punktem kulminacyjnym święta był dzień 4 czerwca. Poza oficjalną delegacją włodarzy naszego miasta, którzy przybyli do Gdańska na główne uroczystości 4 czerwca, w dniach 3-5 czerwca grupa ostrołęczan, zgłoszona jako delegacja ostrołęckiego oddziału PIE Europa Direct przez Aleksandrę Nowak, także uczestniczyła w wydarzeniu - poinformowali pracownicy Galerii Ostrołęka.

Członkowie ostrołęckiej delegacji przygotowali podczas imprezy "Kurpiowskie śniadanie na trawie", którego gospodynią, w kurpiowskim stroju, była Ewa Krupka. Piknik cieszył się ogromnym powodzeniem wśród gości i dużym zainteresowaniem dziennikarzy i ekip telewizyjnych. W programie trzydniowej wizyty nie mogło zabraknąć zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności, a także udziału w wiecu na Długim Targu.

Wernisaż wystawy fotografii odbył się w piątek 30 sierpnia.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż wystawy fotografii Jolanty Góralskiej

Więcej zdjęć: Wernisaż wystawy fotografii Jolanty Góralskiej

Wyświetleń: 847 komentarze: 0
31.08.2019, 06:50r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter