poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Dożynki Województwa Mazowieckiego już w niedzielę (wideo)

Barwny korowód, okazałe wieńce dożynkowe, ceremonia dzielenia się chlebem - po raz kolejny tradycji stanie się zadość na Dożynkach Województwa Mazowieckiego. W tym roku tradycyjne święto plonów odbędzie się w niedzielę 8 br. września na błoniach zamkowych w Ciechanowie.

- Podziękujmy rolnikom za trud, jaki wkładają w swoją pracę i świętujmy razem tegoroczne zwieńczenie prac na roli - zaprasza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Dożynki Województwa Mazowieckiego to znakomita okazja do obejrzenia przepięknych, ręcznie plecionych, wieńców, wzięcia udziału w barwnym korowodzie, posłuchania ludowej muzyki czy spróbowania przysmaków regionalnej kuchni mazowieckiej. Barwny korowód z wieńcami w tym roku poprowadzą Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów i OSP Sochocin wraz z Ludowym Zespołem Artystycznym "Ciechanów". Po uroczystej mszy świętej tradycyjnie nastąpi ceremoniał dzielenia się dożynkowym chlebem.

Dożynki będą wielkim świętem mazowieckiego rolnictwa, regionalnej kuchni i folkloru. Swoje wyroby zaprezentują lokalni producenci, koła gospodyń wiejskich i lokalne grupy działania. Oprócz tradycji będzie też okazja do dobrej zabawy. Uczestnikom czas umilą występy zespołów ludowych, a wieczorem na scenie pojawią się Varius Manx oraz Ania Dąbrowska. Nie zabraknie także konkursów, gier i zabaw dla najmłodszych.

Tegoroczne dożynki są organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego, powiat ciechanowski i miasto Ciechanów.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 8999 komentarze: 0
02.09.2019, 00:12r. Drukuj
Powrót