poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Początek roku szkolnego w Ostrołęce. Zdjęcia ze wszystkich szkół!

Ponad 10 tysięcy uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny w ostrołęckich szkołach podstawowych i średnich. Po dwóch miesiącach wakacji wracają do szkolnych ław. Na dzieci i młodzież czekają nowe wyzwania, pomysły, nowe przyjaźnie, a przede wszystkim edukacja i pozyskiwanie wiedzy.

W tym roku do Szkoły Podstawowej nr 1 będzie uczęszczało łącznie 760 uczniów, Szkoły Podstawowej nr 2 - 564, Szkoły Podstawowej nr 3 - 360, Szkoły Podstawowej nr 4 - 210, Szkoły Podstawowej nr 5 - 756, Szkoły Podstawowej nr 6 - 737, a Szkoły Podstawowej nr 10 - 1241 dzieci.

Reklama Z kolei w I Liceum Ogólnokształcącym będzie uczyło się 823 uczniów, II Liceum Ogólnokształcącym - 770, a III Liceum Ogólnokształcącym - 838. Natomiast w szkołach zawodowych statystyki przedstawiają się następująco: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 - 964 uczniów, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 - 808, Zespół Szkół Zawodowych nr 3 - 660, Zespół Szkół Zawodowych nr 4 - 685.

W sumie we wszystkich powyższych placówkach będzie uczyło się 10176 uczniów.

Warto dodać, że w tym roku szkolnym, w niektórych szkołach zmienili się dyrektorzy. Pełnienie obowiązków dyrektora powierzono następującym osobom:

- Krzysztofowi Florczakowi w Szkole Podstawowej nr 10 (Małgorzata Tołwińska zrezygnowała z funkcji dyrektora),

- Mariuszowi Głażewskiemu w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 (Grzegorz Żebrowski zrezygnował z funkcji dyrektora),

- Annie Dudzic w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 (dotychczasowa szefowa szkoły Marzena Borkowska została dyrektorem SP w Olszewie-Borkach),

- Barbarze Stepnowskiej w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 (z uwagi na to, że ogłoszony przez miasto konkurs na dyrektora "czwórki", nie został rozstrzygnięty, prezydent pełnienie obowiązków powierzył Barbarze Stepnowskiej, wicedyrektorce szkoły).

Z aparatem odwiedzimy dziś niemal wszystkie ostrołęckie placówki, w których przyglądaliśmy się jak przebiegają uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Szkoła Podstawowa nr 2

Uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zgromadzonych gości przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Beata Kowalczyk. W swoim wystąpieniu życzyła pedagogom i rodzicom dużo satysfakcji i pomyślności w nowym roku szkolnym.

- Drogie koleżanki i koledzy życzę by nowy rok szkolnej pracy, dawał satysfakcję osobistą i uznanie, a postępy dawały wam dużo zadowolenia, by nasza misja wypełniała się i czyniła nas bogatszymi. Niech każdy dzień przynosi wam radość, jak najmniej stresów i rozczarowań. Dużo zapału i optymizmu. Drodzy rodzice, to będzie również dla was czas szczególny, bowiem nowy rok szkolny przyniesie wam wiele nadziei związanych z przyszłością waszych dzieci. We współczesnej szkole rola rodziców jest niezbędna. Dlatego życzymy wam pociechy i dumy z waszych dzieci.

Reklama Szkoła Podstawowa nr 6

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 - Dorota Kupis powitała zgromadzonych gości, uczniów i nauczycieli oraz przedstawicieli rady rodziców. Zwróciła się także do ósmoklasistów.

- Drodzy uczniowie mam nadzieję, że wszyscy dobrze odpoczęliście podczas wakacji oraz doświadczyliście wielu wspaniałych przygód, bo teraz czeka już nas tylko ciężka praca. Swoje słowa kieruję szczególnie do uczniów klas ósmych. W tym roku przystąpicie do egzaminu ósmoklasisty. Już teraz życzymy wam wielu sukcesów. 

Szkoła Podstawowa nr 10

Krzysztof Florczak pełniący obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w pierwszych słowach swojego przemówienia przywitał przybyłych na szkolną uroczystość gości, uczniów, kadrę nauczycielską i pracowników administracji. W ciepłych słowach zwrócił się także do pierwszoklasistów, którzy naukę w szkole rozpoczynają po raz pierwszy.

- Przed nami rok wytężonej pracy. Możliwość rozwijania pasji i zainteresowań. Nie bójcie się rozwijać swoich pasji i talentów. W szkole do której przyszliście czeka was wiele nowych doświadczeń. Mam nadzieję, że motto "wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" stanie się waszym życiowym mottem.

II Liceum Ogólnokształcące

Wojciech Domański, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny powitał wszystkich pierwszoklasistów. Wyraził także gotowość do przyjęcia w szkolne mury podwójnego rocznika uczniów.

- Szczególnie serdecznie chcę powitać, tych, którzy w tym roku wstępują w mury naszej szkoły, czyli pierwszoklasistów. Życzę wam, żeby już pierwsze dni pobytu w naszej szkole potwierdziły, że wybór tego liceum, jako waszej szkoły, był trafnym wyborem. Ten rok szkolny, będzie rokiem szczególnym. Do szkół średnich trafiają podwójne roczniki - młodzież po szkole podstawowej i młodzież po gimnazjum. Jesteśmy do tego roku bardzo dobrze przygotowani.

II SLO im. Toniego Halika

Uczniów klas pierwszych oraz młodzież, która będzie kontynuowała naukę w społecznym liceum, powitał dyrektor Adam Ochenkowski. Delegacja pierwszego rocznika uczniów złożyła uroczyste ślubowanie, a dyrektor wręczył im legitymacje szkolne.

- Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzony w szkole był radosny, ale i pracowity, bo tylko wtedy osiągniecie wiele sukcesów. W swoim postępowaniu pamiętajcie o słowach flamandzkiego pisarza Phila Bosmansa - "bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo" i takiego bogactwa życzę wa uczniowie, nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów i problemów, dużo satysfakcji z pracy, a rodzicom dobrej współpracy z dyrekcją i całą szkołą. Życzę wam powodzenia - owił Adam Ochenkowski.

Reklama Zespół Szkół Zawodowych nr 1

Uczniowie ostrołęckiej "metalówki" powitali rok szkolny w obecności znakomitych gości. Słowa powitania oraz życzenia sukcesów i rozwoju osobistego w nowym roku szkolnym uczniom życzyli dyrektor szkoły Tadeusz Olszewski, minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz prezydent Łukasz Kulik.

- Witam wszystkich i w sposób szczególny dziękuję, że wybraliście naszą szkołę. Drodzy, młodzi przyjaciele, pragnę powiedzieć, że wspólnie z nauczycielami, dyrekcją, pracownikami, miastem Ostrołęka podejmiemy ten przyjemny obowiązek kształcenia kolejnego pokolenia Polaków. Po raz 98 otwieramy rok szkolny, ale ten rok jest wyjątkowy, bo obecni są wyjątkowi goście - to Marek Zagórki - minister cyfryzacji, gospodarz miasta Łukasz Kulik orz Jolanta Jaworska, dyrektor zarządzająca IBM Polska - mówił Tadeusz Olszewski, dyrektor ZSZ nr 1.

Goście podpisali umowę intencyjną o współpracy w zakresie programu P-TECH, którą firma IBM zawarła z ZSZ nr 1 oraz miastem Ostrołęka.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2

Uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przywitał Mariusz Głażewski pełniący obowiązki dyrektora. Podczas przemówienia nie zabrakło słów podziękowania dla byłego dyrektora placówki Grzegorza Żebrowskiego. Głażewski zwrócił się także do wszystkich uczniów, którzy po raz pierwszy rozpoczynają naukę w placówce.

- Serdecznie witam wszystkich pierwszaków. Dziękujemy za to, że wybraliście naszą szkołę. Mam nadzieję, że będzie wam tu miło, sympatycznie i znajdziecie nowych przyjaciół. Pamiętajcie, że tu jest teren 5 Pułku Ułanów Zasławskich, to był pułk, gdzie wszyscy stanowili jedną wielką rodzinę. My taką rodzinę stanowimy i wy do niej dołączanie.

Zespół Szkół Zawodowych nr 4

Barbara Stepnowska, pełniąca obowiązki dyrektora "czwórki" przyznała, że rok nowy rok szkolny będzie rokiem szczególnym dla szkoły.

- Rok szkolny 2019/2020 jest dla nas rokiem szczególnym. Od jutra w naszej szkole naukę rozpoczynają dwa roczniki - dziewięć klas, 249 uczniów klas pierwszych. Cieszymy się, że wybraliście naszą szkołę. Jestem pewna, że będziecie czuć się u nas wspaniale. Starsi koledzy na pewno będą służyć wam pomocą. Życzę wam, żebyście nie bali się uczyć, nie bali się podejmować nowych wyzwań i nawiązywać nowych przyjaźni, odkrywać nowych pasji. Życzę wam, żebyście realizowali marzenia, a także pokonywali własne słabości, żeby stać się lepszym - powiedziała dyrektor Stepnowska.

Zobacz zdjęcia:
Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 1 (klasy I-III)

Więcej zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 1 (klasy I-III)

{zdjecia:17796}

{zdjecia:17808}

{zdjecia:17798}

{zdjecia:17805}

{zdjecia:17801}

{zdjecia:17799}

{zdjecia:17794}

{zdjecia:17797}

{zdjecia:17800}

{zdjecia:17809}

{zdjecia:17802}

{zdjecia:17803}

{zdjecia:17806}

{zdjecia:17804}

{zdjecia:17793}

{zdjecia:17795}

Wyświetleń: 20713 komentarze: 24
02.09.2019, 00:16r. Drukuj
Powrót


kakałowy włamywacz @ 01:08, 02.09.2019

IP: 37.58...206

o północy odwiedziliście niemal wszystkie ostrołęckie placówki? Jak to możliwe?

TM @ 05:45, 02.09.2019

IP: 2003:d7...492d

Kiedys byl to dla mnie tragiczny dzien laughing

Ech @ 05:57, 02.09.2019

IP: 5.172...4

Oni już tam byli. Haha. Redaktorzy napisali artykuł wcześniej bo dzisiaj idą na rozpoczęcie roku do pierwszych klas. Muszą się podszkolić

Ja @ 06:45, 02.09.2019

IP: 5.173...215

To redaktorzy już tam byli? Ostro.

Jerzy Brojek @ 07:06, 02.09.2019

IP: 178.235...231

Nasze kochane dzieci - są przyszłością Narodu i Państwa Polskiego. Życzę Im
(dzieciom ) wiele pomyślności, możliwie najmniej stresów i wysokiego szacunku ze strony starszych. Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 2 września 2019 roku.

Mm @ 07:32, 02.09.2019

IP: 178.235...93

Baaa... Oni już byli w przyszłości, nawet mają zdjęcia!

U @ 07:33, 02.09.2019

IP: 94.254...59

Dzieci jeszcze śpią a tu już rozpoczęcie roku było???

stalker malina @ 09:19, 02.09.2019

IP: 37.47...143

panie Jerzy Brojek... Oddziały onkologii dziecięcej pękają w szwach i nikt nic z tym nie robi. mięso(parówy) azotany przekroczone wszelkie normy, szczepienie gównem, zaciągane kredyty na 500+ ten kraj wymiera i zdycha... jak te k*oo*rwy pisowe znowu dojdą do władzy to już nic nie będzie no i te gówna w Wiśle ja p*ierdo*le polin

Jerzy Brojek @ 10:05, 02.09.2019

IP: 178.235...102

Panie chowający się za pseudonim "stalker malina IP;37.47...143" - przyznaję ( Panu ) trochę racji, ale.... aktualny premier polskiego rządu ( posiadający jak sam przyznaje
żydowskie pochodzenie ) - POWINIEN LEPIEJ RZĄDZIĆ. I nieładnie jest obrażać
Polin , skoro chce się nadal w Nim mieszkać, a GRANICA Z IZRAELEM JEST OTWARTA dla Żydów. Według polskiego przysłowia "nie można mieć pretensji do
garbatego, o to że ma proste dzieci" - przypominam że Jarosław Kaczyński wygrał
ostatnie wybory parlamentarne - dzięki zbojkotowaniu SLD przez partię Adriana
Zandberga. Czy jeszcze o czymś podyskutujemy?.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 2 września 2019 roku.

hg @ 13:00, 02.09.2019

IP: 178.235...58

to jest paranoja co się dzieje w szkołach, może MO dowie się dlaczego rewalidacja dla dzieci z orzeczeniami jest od tego roku w grupach?! nauczyciel wspomagający tylko kilka godzin w tygodniu... wassat

Rebeliant Remek @ 13:19, 02.09.2019

IP: 188.146...33

Na rozpoczęcie roku w bermudach. Koniec świata😀😀😀

staruch @ 14:16, 02.09.2019

IP: 176.109...186

Oj, gorzej jeszcze może być: legginsy i bluzka na ramiączka crying

Klara @ 15:13, 02.09.2019

IP: 46.113...93

Analizuję plan lekcji córki i zadaję sobie pytanie: jakim prawem rzekomo nieobowiązkowa religia nie jest pierwszą lub ostatnią lekcją?

do Klara @ 16:02, 02.09.2019

IP: 79.184...191

Myslisz ,ze kogos to obchodzi. W szkole gdzie pracowalam,to ksiadz stawial warunki np.od 8 nie moze miec lekcji,bo musi zjesc sniadanie. Dzieci,ktore nie uczeszczaly na religie siadzialy na korytarzach i czekaly na nastepne zajecia

k.t. @ 16:59, 02.09.2019

IP: 178.235...58

w sp1 też religia jest w środku lekcji

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 18:14, 02.09.2019

IP: 188.146...41

Klara, idź do np. dyrektora oświaty. Co da pisanie na forum?

Cc @ 19:08, 02.09.2019

IP: 178.235...215

Ta jakos jest tragiczna na zdjeciach, poza tym jak taka mala placowka jak 3 LO ma pomiescic prawie 900 uczniów? To nie realne te dzieci będą się kisić jak ogórki kiszone.

e @ 19:50, 02.09.2019

IP: 79.191...37

Hg, zwróć się z tym pytaniem do prezydenta, a nie do MO.

Oburzony @ 20:35, 02.09.2019

IP: 176.109...23

Młodzież z pomnika na ul Fortowej robi zjeżdżalnię rowerową . Może nauczyciele w wszystkich klasach wytłumaczą że to pomnik ku czci poległych iże tak nie godzi się postępować.

zaten @ 08:50, 03.09.2019

IP: 2001:67c...2df

co dalej z naprawa sygnalizacji firma zdemontowała stare oświetlenie wbetonowała nowe słupy i tydzień nikt tam się nie pojawia i nic nie robi !!!! taki teraz będzie standard, w normalnej robocie za takie coś ludzi wyrzucają na zbyty bruk

Ja @ 10:03, 03.09.2019

IP: 2a00:f41...a101

Do oburzony- a może niech rodzice wytłumaczą, że to pomnik ku czci poległych, i że tak się nie godzi postępować...

Thorgal27 @ 11:27, 03.09.2019

IP: 2a00:f41...3f04

Po co tych czarnych tak spraszają. Potrzebni oni w szkole jak dziura w nowym moście...

Ostr @ 13:43, 03.09.2019

IP: 5.173...4

Dla niezorientowanych ale bardzo złośliwych: plany lekcji układają dyrektorzy szkól. Ostatnio przy pomocy programu komputerowego. I maszyna inaczej nie potrafi skoro w programie każdej klasy są 2 godziny religi a jedna fizyki czy chemii.

Robert @ 15:33, 03.09.2019

IP: 78.10...28

A jak się te zdjęcia wszystkie mają do RODO ? Wątpię, żeby portal miał zgode wszystkich na publikację ich wizerunku...