poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Wakacyjne wojaże dzieci do Gdyni, Serocka i Międzyzdrojów (zdjęcia)

Wychowankowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wypoczywały na 14-dniowych koloniach w Gdyni, Serocku i Międzyzdrojach. Letni wypoczynek trwał na przełomie lipca i sierpnia, a dzieci, poza plażowaniem i wodnymi kąpielami, zwiedziły mnóstwo interesujących miejsc, które na pewno zapamiętają na długo.

Na szlaku letnich wojaży znalazły się m.in. Muzeum Emigracji w Gdyni, InfoBox, ORP Błyskawica oraz miejsca pamięci narodowej - Aleję Żeglarstwa Polskiego, Park Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Malbork.

Reklama Wycieczkowicze wysłuchali także pięknego koncertu organowego w Oliwie, wjechali koleją linową na Kamienną Górę, podróżowali szybką koleją miejską SKM, poznali gdańską starówkę, zabytkową Bramę Wyżynną, pomnik Neptuna, Jana III Sobieskiego, Żurawia Gdańskiego czy kościół Świętej Brygidy. W Sopocie główną atrakcją było molo oraz fontanna Jasia Rybaka. Odbyła się również piesza wycieczka do Orłowa, w celu zobaczenia klifu, mola, osady rybackiej oraz domku Żeromskiego. Wiele emocji przysporzył dzieciom pobyt i obejrzenie meczu na stadionie miejskim Arki Gdyni.

Reklama Kolejne atrakcje czekały w Międzyzdrojach, tam dzieci zwiedziły Woliński Park Narodowy, zagrodę pokazową żubrów, były w  Bałtyckim Parku Miniatur, spacerowały wzdłuż miniaturowego wybrzeża Bałtyku oraz Oceanarium., podziwiały promenadę gwiazd i molo. Odbyły piesze wycieczki na Kawczą Górę i Gosań. Niezapomnianą atrakcją była wycieczka do Świnoujścia, gdzie dzieci płynęły promem oraz przekroczyły niemiecką granicę. Podczas wypoczynku w Serocku: zwiedziły ogród zoologiczny, Zamek Królewski i starówkę, stadion narodowy, podziwiały panoramę Warszawy z wieży widokowej Pałacu Kultury i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Ponadto pływały w basenie Warszawianka, były w parku linowym, kinie trójwymiarowym, jechały metrem.

Reklama - Nie zapomnieliśmy o dzieciach, które z rożnych przyczyn nie mogły wyjechać na wypoczynek. Dla nich przygotowaliśmy zajęcia świetlicowe, podczas których uczestniczyły w wyjazdach na pływalnię, kręgielnię oraz w zajęciach m.in. w ogrodzie doświadczeń w Multimedialnym Centrum Natura,  z masami plastycznymi, zajęciach kulinarnych, seansie filmowym "Miśków dwóch w Nowym Yorku”, zawodach sportowych (tor przeszkód, rzut do celu, konkurs skoków na skakance, skok w dal z miejsca, biegi), zabawach z chustami  i tunelami animacyjnymi itp. Były na wycieczce w Łomży, podczas której płynęły gondolą po Narwi. Oglądały spektakl "Zaczarowany jeleń" w Teatrze Lalki i Aktora. Odwiedziły Papugarnię, w której ochoczo karmiły papugi. Zwiedziły Komendę Miejską Policji w Ostrołęce, gdzie obejrzały filmy na temat służby w policji, środków transportów policjantów oraz tresury psów policyjnych. Następnie rozmawiano o bezpieczeństwie podczas wakacji, zwłaszcza nad wodą. Były też w Muzeum "Kasa Biletowa" w budynku dworca kolejowego. Miłą atrakcją był Radosny Świetlicobus, który zapewnił wiele godzin świetnej zabawy: gier stolikowych, wyścigów, tworzenia budowli z klocków czy skoków przez linę, które cieszyły się największą popularnością - czytamy w relacji organizatorów.

Opiekę nad dziećmi podczas wypoczynku sprawowała odpowiedzialna kadra m.in. pielęgniarki, ratownicy, kierownicy, profilaktycy, wychowawcy  - ogółem 35 osób. Z wakacyjnego wypoczynku zarówno wyjazdowego jak i w miejscu zamieszkania skorzystało blisko 350 dzieci.

Obszerna galeria zdjęć dostępna jest na stronie TPD w Ostrołęce

Fot. TPD Ostrołęka

Wyświetleń: 990 komentarze: 0
03.09.2019, 09:27r. Drukuj
Powrót