sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Łyse: trzy miejscowości z nową przestrzenią publiczną (zdjęcia)

Centra trzech najliczniej zamieszkałych miejscowości w gminie Łyse - Lipniki, Łyse i Zalas, z końcem sierpnia br. zyskały nowy, bardziej atrakcyjny i estetyczny wygląd. Powstały m.in. chodniki, pasy zieleni, zamontowano ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, zasadzono drzewka oraz krzewy.

W Łysych - jak czytamy na stronie urzędu gminy - pas zieleni oddzielający jezdnię na ul. Padlewskiego został przebudowany na strefę aktywności fizycznej wraz z utwardzonymi ciągami pieszymi. Wykonawca zamontował na placu sześć urządzeń siłowni napowietrznej (wyciąg, surfer, orbitrek, wioślarz, ławka-prostownik oraz jeździec), stół do szachów, trampolinę, stojak na rowery, ławki oraz kosze na śmieci.

Reklama W ramach zadania wykonano również nasadzenia zieleni oraz oświetlenie obiektu. Zamontowano też ławkę interaktywną, umożliwiającą między innymi bezpłatny dostęp do internetu oraz ładowanie telefonów komórkowych. W ramach realizacji zadania na nowo zagospodarowany został także teren przy hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łysych (elementy małej architektury, nasadzenia zieleni oraz ławka interaktywna).

W Lipniakach teren przy budynku szkoły podstawowej został dodatkowo oświetlony, zamontowano też stojak na rowery, kosze na śmieci  oraz ławki, w tym jedną ławkę interaktywną. Przy szkole zasadzono drzewka oraz krzewy, a także przebudowano miejsca parkingowe.

Reklama Z kolei w Zalasiu, w pobliżu przystanku autobusowego, wykonawca zamontował ławki (w tym jedną interaktywną), kosze i stojaki rowerowe. Na placu posadzono ozdobne krzewy oraz zasiano trawnik.

Wykonawcą całości zadania była firma Probuk Barbara Mściwujewska z Łomży, a koszt inwestycji to 473 tys. 700 zł. Gmina Łyse uzyskała dofinansowanie w wysokości blisko 64 proc. kosztów kwalifikowanych.

Więcej zdjęć z odnowionych miejsc znajduje się na stronie UG w Łysych.

Fot. Urząd Gminy w Łysych

Wyświetleń: 1462 komentarze: 1
06.09.2019, 08:58r. Drukuj
Powrót


Mieszkaniec @ 21:02, 06.09.2019

IP: 37.47...132

Dziwne, że nie ma tam poasku jak na plaży. To teraz w Łysych takie modne.

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter