środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

InQbator: ostrołęcki port na Narwi sceną dla spektaklu "Głębia"

Ogromna niespodzianka czeka na miłośników teatru oraz ostrołęckiego festiwalu InQbator. W tym roku, wśród licznych spektakli przygotowanych przez grupy teatralne, zobaczymy zupełną nowość w naszym mieście - spektakl "Głębia". Sceną dla wydarzenia stanie się stary port na Narwi w Ostrołęce.

Spektakl na wodzie, w reżyserii Leszka Mądzika, zobaczymy w sobotę 7 września br. Autor urodził się 5 lutego 1945 roku, jest scenografem, reżyserem teatralnym, malarzem, fotografem i profesorem sztuk plastycznych.

Reklama O nowym miejscu na mapie InQbatora poinformowano podczas konferencji dotyczącej programu tegorocznego festiwalu.

- To zupełnie nowe miejsce, odkryte przez nas, które nigdy wcześniej nie było wykorzystane jako miejsce teatralne, jako scena - to stary port na Narwi. Spełnia się też moje marzenie o tym, aby Leszek Mądzik odwiedził Ostrołękę. Ten spektakl powstał w oparciu o port w Ostrołęce, specjalnie dla InQbatora napisany został scenariusz i to będzie pokaz premierowy - mówiła Aleksandra Kowalewska, kierownik klubu "Oczko".

Niebywałe wydarzenie będzie całkowitym novum w Ostrołęce. Ponadto scenariusz spektaklu został napisany na specjalne zamówienie ostrołęckiego festiwalu.

Reklama - Spektakl wyreżyseruje Leszek Mądzik na nasze zamówienie, będzie on postawiony na wodzie. Widziałam już wizualizację. W Ostrołęce działo się wiele wspaniałych rzeczy, ale myślę, że to będzie kulminacja - powiedziała Magdalena Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Przedstawienie "Głębia" - teatr obrazu Leszka Mądzika - rozpocznie się o godz. 21.45 w sobotę 7 września br. na terenie portu na Narwi.

Wyświetleń: 1510 komentarze: 1
06.09.2019, 09:02r. Drukuj
Powrót


Wedkarz @ 09:23, 06.09.2019

IP: 176.109...35

Oby ryb nie straszyli na porcie bo się wkurzymy na ten spektakl