piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" w SP nr 3

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego prowadzą w ostrołęckich placówkach oświatowych działania "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach akcji funkcjonariusze oraz służby ratownicze przygotowali spotkanie profilaktyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 przypomnieli sobie jak bezpiecznie poruszać się po chodniku, ścieżce rowerowej, drodze i przejściu dla pieszych. Najodważniejsi pomagali funkcjonariuszowi w przedstawieniu sytuacji niebezpiecznych, które mogą wystąpić na drodze, jak również pokazali do czego służą pasy bezpieczeństwa w samochodzie i foteliku samochodowym.

Reklama - Starsi uczniowie dowiedzieli się ponadto, jak zabezpieczać dane osobowe i same urządzenia multimedialne przed atakami przestępców. Otrzymali ponadto ulotki informujące o ich prawach jako konsumentów, gdyż coraz częściej zdarza się, że sami dokonują zakupów przez internet. Dowiedzieli się również, dlaczego narkotyki i dopalacze są tak niebezpieczne i niejednokrotnie prowadzą do śmierci osoby, która je zażywa - informuje Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Ponadto uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i właściwie wezwać pomoc. Mieli możliwość wykonania ćwiczeń w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.

Spotkanie zostało przeprowadzone przez aspiranta Krzysztofa Kolatora z ostrołęckiej komendy oraz Pawła Gąskę z Grupy Ratowniczej "Nadzieja". 

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Fot. KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 764 komentarze: 0
08.09.2019, 09:18r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter