poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Antresole magazynowe - od czego zacząć?

Antresole magazynowe pozwalają uzyskać dodatkowe miejsce w magazynie. Ale od czego zacząć planując wielopoziomową zabudowę magazynową? W pierwszej kolejności należy dokładnie zdefiniować profil przechowywanych produktów, pojemność hali magazynowej oraz poziom wykorzystania miejsca.

Zrozumienie wewnętrznego przepływu logistycznego jest kluczem w każdym procesie składowania i najwłaściwszą drogą do optymalnej wydajności systemu. Właściwie zaplanowane antresole magazynowe pozwalają osiągnąć cały szereg korzyści. Przykładowo, dla osoby zarządzającej centrum logistycznym podesty magazynowe to może być klucz do wydzielenia stref funkcjonalnych w obrębie budynku.

Reklama Planujemy podesty magazynowe

Planując podesty magazynowe w naszym budynku musimy uwzględnić konfigurację regałów i półek magazynowych wynikająca bezpośrednio z naszych procesów składowania i przepływu produktów. Należy uwzględnić sezonowe, szczytowe trendy sprzedażowe i wykonać dokładną analizę wielkości przepływu produktów wchodzących i wychodzących z naszego magazynu. Jest to szczególnie istotne w branży e-commerce, gdzie antresole magazynowe stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie.

Sprawdź ile przestrzeni w górę możesz wykorzystać

Upewni się jaką dokładnie przestrzenią dysponujesz. Antresole magazynowe wymagają spełnienia określonych norm prawnych oraz przepisów bezpieczeństwa. Sprawdź czy będziesz w stanie zamontować instalację przeciwogniową. Ważne jest dokładne zweryfikowanie wszystkich przeszkód budowlanych, takich jak kolumny czy słupy w budynku. Jednocześnie pamiętaj, że celem jest maksymalne uproszczenie i przyśpieszenie procesów. Proste rozwiązania bardzo często są najbardziej efektywne. Jeżeli coś nie wymaga zbytniej złożoności to niech takie nie będzie.

Reklama Antresole magazynowe w nowoczesnych centrach dystrybucji

Dzisiejsze centra dystrybucji różnią się od tych, które uchodziły za nowoczesne 10, a nawet 5 lat temu. Wiąże się to z gwałtownym rozwojem handlu w sieci. Galopujący wzrost e-commerce wpływa na kształt procesów logistycznych. Jednakże, antresole magazynowe to rozwiązanie nie nowe, a jednak mocno zakorzenione w wśród nowoczesnych przedsiębiorstw rozwijających sprzedaż elektroniczną. Wyzwania dyktowane logistyce przez e-konsumenta wymagają optymalnego zarządzania realizacją zamówień, zapasami i zwrotami. Podesty magazynowe pozwalają zaprojektować system składowania zgodnie o oczekiwaniami zmieniającego się świata. Centra dystrybucyjne nowej generacji wprowadzają antresole magazynowe razem z przenośnikami do pudełek i kartonów, pozwalając marką zarządzać relacjami z klientem w trudnej rzeczywistości omnichannel.

Podesty magazynowe od producenta

Podesty magazynowe od producenta to gwarancja jakości oraz późniejszej możliwości rozbudowy systemu. Firma WDX S.A. od ponad 25 lata dostarcza antresole magazynowe dla przedsiębiorstw w całym kraju. Według przedstawicieli WDX kluczowe w przypadku projektowania takiego systemu magazynowego jest dokładne określenie potrzeb. Może się okazać, że cała inwestycja jest możliwa do zrealizowania etapami. Wielopoziomowa zabudowa magazynowa ma to do siebie, że jest to system modułowy. Oznacza to, że właściwie określenie potrzeb może umożliwić nam rozłożenie kosztów inwestycyjnych na dłuższy okres i skorelowania ich z rozwojem sprzedaży i dystrybucji danego podmiotu gospodarczego. Antresole magazynowe oraz podesty magazynowe w ofercie WDX są dostępne na oficjalnej stronie producenta https://wdx.pl/antresole-magazynowe-podesty-robocze/.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 788 komentarze: 0
10.09.2019, 07:58r. Drukuj
Powrót