niedziela, 22 września 2019 r., imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima

Eldor

Aktualności

Kolejna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

W czwartek 12 września na ulicach naszego miasta prowadzone będą policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W tym dniu policjanci będą zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Celem akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

ReklamaFunkcjonariusze będą egzekwować przestrzeganie przepisów, mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kontrolą zostaną objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych na których ryzyko wypadków jest największe.

- Działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, lecz są narażeni na kontakt z nim. Należy wyraźnie zaznaczyć, że najbardziej zagrożona wypadkami grupa wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego to piesi. Niestety znaczna część zdarzeń, w których dochodzi do potrącenia pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych. W ramach realizowanych już po raz dziewiąty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych - informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

ReklamaPolicjanci uczulają kierujących pojazdami, aby zachowali szczególną ostrożność poruszając się w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Rozwagą na jezdni powinny wykazać się też osoby kierujące jednośladami.

- Kierujący samochodami zobowiązani są do zwiększenia uwagi szczególnie przy przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie powinni spodziewać się pieszych oraz kierujących jednośladami. Natomiast kierujący jednośladami powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty ich pojazdów utrudniają innym ich dostrzeżenie, co powinno z kolei wpłynąć na dostosowanie sposobu jazdy do warunków ruchu zmniejszając ryzyko wypadku - poucza Biuro Ruchu Drogowego KGP.

Ogólnopolska akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" zostanie przeprowadzona w czwartek 12 września br.

Odsłon: 733 komentarze: 2
14:26, 11.09.2019r. Drukuj

PROMOCJA

Powrót


internauta @ 13:10, 12.09.2019

IP: 80.53...146

Ile staruszek ukarali?

Lolek @ 20:47, 12.09.2019

IP: 5.173...117

Ilu rowerzystów ukarali ?

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
MKKK
Sklep Enter
NestBank