poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kolejna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

W czwartek 12 września na ulicach naszego miasta prowadzone będą policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W tym dniu policjanci będą zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Celem akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

Reklama Funkcjonariusze będą egzekwować przestrzeganie przepisów, mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kontrolą zostaną objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych na których ryzyko wypadków jest największe.

- Działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, lecz są narażeni na kontakt z nim. Należy wyraźnie zaznaczyć, że najbardziej zagrożona wypadkami grupa wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego to piesi. Niestety znaczna część zdarzeń, w których dochodzi do potrącenia pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych. W ramach realizowanych już po raz dziewiąty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych - informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Reklama Policjanci uczulają kierujących pojazdami, aby zachowali szczególną ostrożność poruszając się w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Rozwagą na jezdni powinny wykazać się też osoby kierujące jednośladami.

- Kierujący samochodami zobowiązani są do zwiększenia uwagi szczególnie przy przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie powinni spodziewać się pieszych oraz kierujących jednośladami. Natomiast kierujący jednośladami powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty ich pojazdów utrudniają innym ich dostrzeżenie, co powinno z kolei wpłynąć na dostosowanie sposobu jazdy do warunków ruchu zmniejszając ryzyko wypadku - poucza Biuro Ruchu Drogowego KGP.

Ogólnopolska akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" zostanie przeprowadzona w czwartek 12 września br.

Wyświetleń: 935 komentarze: 2
11.09.2019, 14:26r. Drukuj
Powrót


internauta @ 13:10, 12.09.2019

IP: 80.53...146

Ile staruszek ukarali?

Lolek @ 20:47, 12.09.2019

IP: 5.173...117

Ilu rowerzystów ukarali ?