sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Zgłoś się na członka komisji wyborczej (wideo)

W piątek 13 września upływa termin zgłaszania przez pełnomocników wyborczych lub upoważnione przez nich osoby kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Jak zostać członkiem komisji i jaką rolę pełni on podczas wyborów, możemy usłyszeć w spocie Państwowej Komisji Wyborczej.

Chęć udziału w pracach obwodowej komisji wyborczej należy zgłosić bezpośrednio do pełnomocnika wyborczego wybranego komitetu wyborczego albo w urzędzie gminy.

Reklama Członkiem obwodowej komisji wyborczej może zostać osoba ujęta w stałym rejestrze wyborców, w jednej z gmin na obszarze województwa, w którym znajduje się gmina właściwa dla tej komisji, oraz ma prawo do głosowania - czyli jest obywatelem polskim, najpóźniej w dniu zgłoszenia kończy 18 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie jest pozbawiony praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu i nie jest ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu.

Zobacz, jakie obowiązki i prawa przysługują członkom komisji wyborczych.

Zdjęcie: kadr z wideo PKW

Wyświetleń: 2182 komentarze: 2
12.09.2019, 09:42r. Drukuj
Powrót


qwer @ 11:43, 12.09.2019

IP: 83.28...90

Czy ktoś wie gdzie znajdę pełnomocników komitetów wyborczych? Droga redakcjo, pisząc tego typu artykuł wypadałoby podać również osoby do których trzeba się zgłosić.

da @ 21:01, 12.09.2019

IP: 5.172...167

Wszystko po staremu, bez znajomości nawet w komisji wyborczej nie zasiądziesz.

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter