poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Wytwórnia - nowa galeria sztuki na mapie Ostrołęki (zdjęcia)

Na mapie naszego miasta pojawiła się nowa inicjatywa kulturalna - to Wytwórnia - galeria sztuki, która ma w planach skupiać środowisko artystów z Ostrołęki i okolic, a także organizować wydarzenia i warsztaty dla wszystkich miłośników sztuki - zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Oprócz zajęć z rysunku, grafiki i malarstwa, galeria proponuje mieszkańcom naszego miasta spotkania ze sztuką, warsztaty i szkolenia.

Reklama Inicjatorką powstania tego miejsca jest Agata Budny-Ciszewska - absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artystka, wykładowca, uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą oraz autorka wielu wystaw indywidualnych. To także ostrołęczanka, która od zawsze pragnęła takie miejsce w swoim rodzinnym mieście stworzyć.

- Jestem z Ostrołęki, marzyłam, żeby kiedyś takie miejsce tu otworzyć. Przyszedł czas, że po wielu latach mieszkania w Warszawie, wróciliśmy na stare śmieci i rozpoczęliśmy realizację planu - mówiła Agata Budny-Ciszewska.

Reklama Pierwsze spotkanie w galerii odbyło się w niedzielę 15 września 2019 r. Był to wernisaż Magdaleny Cybulskiej pt. "Kołtuny i Rogorzce". Wystawa tej autorki nie bez przyczyny zainaugurowała działalność Wytwórni.

- Z Magdą Cybulską znamy się od lat i jestem w jej twórczości zakochana. Nie wyobrażałam sobie zatem na otwarciu kogoś innego i innych obrazów. Już zanim zakończono prace przy otwarciu galerii, wiedziałam, że to będzie Magda - dodaje Agata Budny-Ciszewska.

Wybór był faktycznie niezwykle trafny. Obrazy Magdaleny Cybulskiej to przejmujące, niepokojące i fascynujące zarazem portrety postaci, stworów i przestrzeni. Tematów swoich prac, jak mówiła Magdalena Cybulska, poszukuje w wyobraźni, w otaczającym ją świecie i w snach. Osobliwe i jednocześnie niezwykle sugestywne obrazy poruszą wyobraźnię każdego widza.

Reklama Kto będzie mile widziany w Wytwórni? Każdy, kto interesuje się kulturą i kocha sztukę. Placówka tworzy strefę sztuki, w której oprócz zajęć z grafiki artystycznej, rysunku i malarstwa będzie można obejrzeć ciekawe wystawy, uczestniczyć w wernisażach, spotkaniach z artystami. Dodatkowo placówka będzie organizowała rozmaite warsztaty i zajęcia na które zaprasza dzieci w wieku 9-12 lat, młodzież, dorosłych - profesjonalistów i amatorów oraz osoby aplikujące do szkół artystycznych.

Pierwszą wystawę można podziwiać do 6 października br. Galeria Wytwórnia mieście się przy ul. Głowackiego 28 w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż Magdaleny Cybulskiej "Kołtuny i Rogorzce"

Więcej zdjęć: Wernisaż Magdaleny Cybulskiej "Kołtuny i Rogorzce"

Wyświetleń: 3713 komentarze: 2
17.09.2019, 13:22r. Drukuj
Powrót


Marta @ 16:14, 17.09.2019

IP: 89.228...167

Wow aż trudno uwierzyć że to u nas w Ostrołęce. Super inicjatywa

Mati @ 20:04, 17.09.2019

IP: 94.246...132

Popieram. Ale Czy w Ostrołęce??? Czas pokaże:-)