wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Przedszkolaki z wizytą w ostrołęckiej komendzie policji (zdjęcia)

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 odwiedziły Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Przedszkolaki podczas wizyty miały okazję zwiedzić budynek komendy, zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu policjantów oraz porozmawiać z funkcjonariuszami na temat bezpieczeństwa.

Wizyty w ostrołęckiej komendzie policji cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Spotkania pozwalają na zaspokojenie naturalnej ciekawości młodych ostrołęczan. Odwiedziny to także doskonała okazja do zaprezentowania przez funkcjonariuszy treści o charakterze edukacyjnym.

Reklama Tym razem Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9.

- Podczas dzisiejszego spotkania dzieci mogły zobaczyć pracę oficera dyżurnego na stanowisku kierowania oraz posłuchać korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziły radiowozy oraz policyjna łódź. Dzieci zobaczyły też, gdzie przebywają psy policyjne i dowiedziały się jaką pracę wykonują. Z dużą ciekawością obejrzały policyjną siłownię oraz tzw. "niebieski pokój". Mogły także zapoznać się z elementami osobistego wyposażenia policjantów oraz usłyszały odpowiedzi na pytania dotyczące służby w policji - poinformował podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckie policji.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć walorów profilaktycznych. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu oraz właściwego zachowania w przypadku napotkania obcych osób. Najmłodszym przypomniano także numery alarmowe i przeprowadzono symulacje zgłoszenia.

Na zakończenie wizyty przedszkolaków do swojego gabinetu zaprosił zastępca komendanta policji w Ostrołęce, podinspektor Andrzej Siurnicki, który odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci.

Więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Fot. KMP Ostrołęka.

Wyświetleń: 1091 komentarze: 0
18.09.2019, 09:02r. Drukuj
Powrót